Už teraz poráža Oppenheimera. Duna 2 má nakročené k rekordnému úspechu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Duna 2 má našliapnuté k rekordným tržbám

Kandidát na najzárobkovejší film tohto roka začína byť čoraz jasnejší. Duna 2 pred prichádzajúcou premiérou vyvoláva veľké ohlasy a zdá sa, že v tržbách má namierené pokoriť aj miliardovú hranicu. Portál Comic Book Movie hovorí, že predpredaje na epické sci-fi prekonávajú očakávania a predbehli aj veľký minuloročný kinohit Oppenheimer.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na návrat veľkolepého sci-fi čakáme od októbra 2021. Vtedy sme dostali prvú polovicu spracovania knihy Franka Herberta, ktorá nás priviedla na púštnu planétu Arrakis. Skončila sa v tom najlepšom momente, keď sa rozloženie síl v galaxií jednoznačne začalo meniť a schyľuje sa k veľkému boju proti Impériu.

Duna 2 trailer
Zdroj: Warner Bros. Pictures. + úprava redakcie

Kritici film chvália, diváci kupujú lístky vo veľkom

Tento samotný fakt by stačil k tomu, aby mali diváci o film masívny záujem. 15. februára sa však odohrala premiéra pre novinárov a kritikov a prišli od nich prvé hodnotenia, o ktorých sme informovali v samostatnom článku. Na chvále sa rozhodne nešetrilo a hovorí sa o fantastickom diele, ktoré je zásadné nielen pre fanúšikov žánru, ale tiež pre celú kinematografiu.

Prepredaje lístkov sa po týchto informáciách zásadne zvýšili a informácia z Gazette hovorí, že iba v Severnej Amerike Duna 2 môže zarobiť 65 miliónov dolárov za prvý víkend v kinách. Len pre porovnanie, spomenutý Oppeneheimer priniesol za rovnaký čas 43 miliónov dolárov.

Viac ako týždeň pred premiérou, v kinosálach takmer nie je miesto

Oppenheimer od Christophera Nolana nakoniec celosvetovo zarobil 957 miliónov dolárov. Keďže ho druhá Duna v predpredajoch prekonala, začína sa hovoriť o miliarde. Pre porovnanie – prvá Duna celosvetovo zarobila 433 miliónov, treba však brať ohľadom na to, že išla do kín v čase pandemických obmedzení a film bol v deň premiéry dostupný aj na streamovacej službe HBO Max.

Duna 2 by tak mohla presiahnuť pomyselnú miliardovú hranicu a otvoriť dvere aj pre tretí film, ktorý by Denis Villeneuve rád natočil. O film je veľký záujem aj na Slovensku. Ukazujú to predpredaje do našich kín, ktoré po premiére 29. februára ukazujú zaplnené sály.

Myslíte si, že druhá Duna prekoná miliardovú hranicu iba za jediný víkend? Patríte medzi nadšencov, ktorí už majú lístky do kina? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: comicbookmovie.com; sffgazette.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -