„Na toto nie ste pripravení.“ Videl som 10 minút z filmu Duna 2 a neveril som vlastným očiam

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Videl som scénu z filmu Duna 2

Na Slovensku sa znova premieta Duna: Časť prvá z roku 2021. Diváci si tak môžu zaspomínať na udalosti pôvodného filmu ešte pred vydaním dvojky, ktorá príde do kín už 29. februára. Musím povedať, Duna v IMAXe ma odrovnala rovnako ako prvýkrát, keď som ju videl. Ale ešte viac ma odrovnali nové zábery z Duny: Časť druhá, ktoré ukazujú na týchto premietaniach jednotky.

Videli sme niekoľkominútovú scénu z filmu, ktorá síce nič dôležité neodhalila, ale ešte viac nás nabudila na Dunu 2. Musím pochváliť tvorcov, vybrali takú scénu, o ktorej všetci vieme, že sa stane – ale vidieť ju, to bol neopísateľný pocit. Hneď som si všimol aj jemnú zmenu štýlu oproti jednotke, vyzerá, že v dvojke sa filmári ešte viac hrajú s kamerou a tie zábery sú vizuálne ešte viac veľkolepé ako v Dune: Časť prvá.

Duna 2 trailer
Zdroj: Warner Bros. Pictures. + úprava redakcie

Okrem tejto jednej scény nám v kine pustili aj akoby nový trailer na Dunu 2 – išlo o krátky zostrih s úplne novými scénami, ktoré sme doteraz nevideli. V rýchlom edite sa nám odhalili vizuálne epické zábery z vesmíru, nové pohľady na prichádzajúce veľkolepé bitky aj postavy, ktoré sa nám doteraz odhalili len veľmi okrajovo.

Duna: Časť druhá zopakuje zázrak jednotky

Už teraz je zjavné, že že ten pocit z Duny: Časť prvá sa nielen že zopakuje, ale ešte umocní. Vyzerá to tak, že Christopher Nolan naozaj nepreháňal, keď prirovnal Dunu 2 ku Star Wars: Epizóde V a nazval ju „úžasným, pútavým rozšírením všetkého, čo bolo predstavené v prvom filme.“

Ako ešte dávnejšie povedal režisér Denis Villeneuve: „druhý film… je viac akčným filmom ako prvá časť. Je svalnatejší,“ dodal. Rovnaké posolstvo počas odhalenia scény z Duny 2 v kine priniesli aj herci Timothée Chalamet a Zendaya, ktorí sa prihovorili k nám – divákom – a ešte viac nás pripravili na to, že Duna 2 bude ešte epickejšia a brutálnejšia ako jednotka.

Duna: Časť druhá príde do slovenských kín už 29. februára.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -