Bál sa jej aj samotný Escobar. Tieto fakty o Griselde z Netflix seriálu ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Tieto fakty ste o Griselde takmer určite nevedeli

V súčasnosti na Netflixe získava veľkú popularitu seriál Griselda (2024). Tvorcovia tohto príbehu divákom prinášajú unikátny pohľad na život drogovej magnátky menom Griselda Blanco. Tú stvárnila slávna herečka Sofía Vergara, ktorú určite poznáte ako Gloriu Delgado zo seriálu Moderná rodina (2009 až 2020). Zrejme po prvýkrát vo svojej kariére stvárnila masovú vrahyňu a diváci majú na jej výkon rozporuplné názory.

Každopádne o seriáli Griselda môžeme hovoriť ako o ďalšom vydarenom kúsku z dielne Netflixu. Tvorcovia so svižným tempom v šiestich epizódach opisujú príbeh skutočnej sociopatky, ktorej sa dokonca obával aj samotný Pablo Escobar. Dnes vám prinesieme pár zaujímavosti o skutočnej a takisto aj o seriálovej Griselde, ktoré ste určite nevedeli.

8. Sofía Vergara sa bála, že ju diváci nebudú brať vážne

Griselda
Zdroj: themobiedb.org

Ako sme už spomínali, hlavnú postavu, teda Griseldu Blanco si zahrala herečka Sofía Vergara. Jedna z najbohatších herečiek v Hollywoode taktiež pochádza z Kolumbie, rovnako ako neslávne známa „krstná mama“ drogových kartelov. Sofía sa však preslávila v sitkome Moderná rodina, v ktorom stvárnila súcitnú a sympatickú postavu. Takúto herečku by sme si ako predstaviteľku masovej vrahyne rozhodne nepredstavovali.

Aby Vergara pôsobila aspoň trochu viac ako maniačka, nosila na svojej tvári protetické masky a takisto si na nakrúcaní nasadzovala falošné zuby. Nedá sa jej uprieť snaha, s ktorou sa do tohto projektu pustila a mnohých divákov týmto pre ňu nečakaným seriálom ohromila.

7. Najmladší syn skutočnej Griseldy Blanco zažaloval Netflix

seriál Griselda
Zdroj: themoviedb.org

Griselda dala svojmu najmladšiemu synovi meno Michael Corleone, čím, samozrejme, odkazovala na legendárny film Krstný otec (1972). Vzhľadom k jej „podnikaniu“ to chápeme.

Skutočný Michael Corleone Blanco nemá problém s tým, aby hovoril o svojej násilnej matke a celkovo o jeho rodine. Lenže od Netflixu nedostal za spracovanie príbehu jeho matky žiadnu finančnú kompenzáciu, čo sa mu nepáčilo.

6. Skutočná Griselda spáchala svoju prvú vraždu, keď mala len 11 rokov

Faktom zostáva, že tvorcovia seriálu sa pri zobrazovaní Griseldy a jej zločinov ešte brzdili. Skutočná Griselda bola oveľa horšia. Svoju prvú obeť zavraždila ešte keď mala 11 rokov. A nešlo o nejakú nehodu, to vôbec nie.

Skutočná Griselda uniesla chlapca z bohatšej časti mesta Medellín a vypýtala si za jeho život výkupné. Keď zistila, že jej to asi neprejde, nevinného chlapca bez váhania zabila. Už v 11. rokoch tak ukázala všetkým drogovým kartelom v Medellíne, že jej krutosť nepozná hranice.

5. Griseldina pravá ruka Jorge „Rivi“ Ayala skutočne zabil 2-ročného chlapca

tieto fakty ste o seriáli Griselda určite nevedeli
Zdroj: themoviedb.org

Keď sa Griselda vypracovala na jednu z najbohatších žien v Spojených štátoch, začala byť nesmierne paranoidná. Keď polícia našla niekoľko jej skladov s drogami a skonfiškovala ich, myslela si, že má vo svojich radoch udavača. Bez váhania zabíjala kohokoľvek, o kom si myslela, že by ju mohol podraziť. Jedným z takýchto ľudí bol aj jeden z jej prvých ochrankárov, známy ako Chucho Castro.

Ten mal syna menom Johnny Castro. Po incidente s Griseldiným synom Dixonom, ktorému dal Chucho päsťou do hlavy sa Griselda rozhodla, že s ním skoncuje. Poslala na to svojho najlepšieho muža Riviho. Ten chytil Chucha, keď jazdil po Miami a na zadnom sedadle spal jeho syn Johnny Castro.

Rivi bez váhania vystrelil na Chucha, pričom netušil, že jeho syn je taktiež v aute, pretože ho nevidel. Skutočný Jorge „Rivi“ Ayala povedal, že ak by videl 2-ročného Johnnyho na zadnom sedadle Chuchovho auta, nikdy by naňho nevystrelil.

4. Agentka June Hawkins skutočne existuje

Bola to práve agentka June Hawkins, ktorá napokon dostala Griseldu za mreže. Celé roky o nej zbierala informácie, aby mohla zastaviť jej neskutočne úspešný kartel. Najskôr boli jej inteligencia a všímavosť prehliadané jej kolegami. Neskôr si však všetci na policajnej stanici v Miami uvedomili jej potenciál. Vďaka jej skvelej logike prišla na systém, ktorým Griselda distribuuje drogy z Kolumbie do Miami. A nepotrebovala na to ani žiadneho jej udavača.

Skutočná June Hawkins sa napokon vydala za agenta z protidrogového oddelenia Ala Singletona. Aj jemu sa pripisujú zásluhy za dolapenie Griseldy.

3. Naháňačka s dolapením Amilcara sa skutočne udiala

Jednou z najpôsobivejších akčných scén v seriáli je práve naháňačka na drogového magnáta menom RafaelAmilcarRodriguez. Toho polícia Miami odchytila v aute priamo na ceste, lenže Amilcar sa nechcel vzdať bez boja. Z auta sa mu podarilo utiecť a práve June neváhala a rozbehla sa za nebezpečným vrahom a drogovým barónom. Napokon ho spolu so svojím kolegom Raulom Diazom chytili.

Podľa zdrojov sa pri úteku skryl v práčovni a keď ho našli, tak sa skrýval za práčkou.

2. Griselda zabila svojho manžela, ktorý jej vzal ich spoločného syna

tieto fakty ste o seriáli Griselda určite nevedeli
Zdroj: themoviedb.org

Griselda sa v roku 1978 vydala za svojho nájomného vraha Dária Sepúlveda. Bola na ňom tak závislá, že neváhala zavraždiť 8 žien len preto, že si myslela, že s ním niečo mali. Jej láska však mala svoje „úskalia“. Keď už Dário vedel, že ich syn Michael Corleone nebude v jej blízkosti v bezpečí, utiekol s ním naspäť do Medellínu.

Lenže tento ťah mu nevyšiel. V Medellíne ho totiž našli Griseldini vrahovia, ktorí Daria bez milosti popravili a vzali mu malého Michaela. Tento atentát na svojho vlastného manžela naplánovala samotná Griselda.

1. Griseldu napokon zavraždili v Medellíne

Vieme, ako končia takéto mafiánske historky. Ani Griselda nebola výnimkou. V roku 1985 dostala 15 rokov väzenia za pašovanie a predávanie veľkého množstva drog a za tri vraždy, na ktorých spáchaní sa podieľala. Samozrejme, že ak by protidrogové oddelenie malo viac dôkazov, dostala by zrejme trest smrti. Napokon jej dokázali prišiť ešte 20 rokov väzenia za ďalšie vraždy. Každopádne v roku 2004 bola deportovaná do rodnej Kolumbie.

Griselda žila na pokojnejšom predmestí Medellínu, keď ju dvoma zásahmi zabil najatý profesionál priamo na ulici. Griselda sa v tom čase vracala z obchodu a po tých rokoch už žiadny atentát zrejme nečakala. Samozrejme, že ju jej neskutočne brutálna minulosť napokon dostihla.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -