Ženský Escobar dorazil na Netflix. Seriálový nástupca Narcos prekvapí väčšinu divákov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Griselda už je dostupná na Netflixe

Aktualizované 26. 1. 2024: Seriálový nástupca Narcos 25. januára dorazil na Netflix. Griselda sľubuje akčnú jazdu narkotickým kartelom, ktorý sa stal jednou z najviac ziskových operácií v drogovom biznise.

Pôvodný článok

Už budúci týždeň pribudne na Netflix miniséria od tvorcov Narcos, ktorá sa bude rovnako odohrávať v nemilosrdnom svete drog. Narkobiznis však tentokrát ovládne žena, ktorá do histórie vstúpila ako „krstná mama“ kartelov Griselda Blanco. Kritici už mali možnosť šesťdielny seriál vidieť a prvé reakcie na seriál Griselda si pomerne odporujú.

Divákov tentokrát pred obrazovky priláka Sofia Vergara, ktorú sme v podobnej úlohe zatiaľ nevideli. Hviezda komediálnych titulov (hlavne seriálu The Modern Family) sa teraz v duchovnom nástupcovi Narcos stáva drsnou a ambicióznou kráľovnou zločinu. Nenechala sa zastaviť ničím a nikým a pri vybudovaní kokaínového biznisu išla doslova  cez mŕtvoly. Griselda Blanco mala najväčší biznis v Miami na prelome 70. a 80. rokov, a dokonca si ju všimol aj Pablo Escobar.

reakcie griselda
Zdroj: Netflix

Porovnávanie s Narcos je samozrejmosťou

Spojenie s najznámejším menom vo svete drog nie je nádhodné a zo seriálom Narcos má Griselda Blanco spoločné aj niečo viac. Na tejto limitovanej sérii pracovali Doug Miro a Ingrid Escajeda, ktorí stoja práve za Narcos a Narcos: Mexico. Escadeje navyše minulý rok priniesla napínavý a úspešný seriál Silo.

Na mieste je preto zvedavosť, či novinka od Netflixu dosiahne podobných kvalít. Akos Peterbencze z Paste Magazine hovorí, že Narcos to nie je, ale má k tomu veľmi blízko. Fanúšikov nesklame, pretože ide o kriminálnu baladu o kolumbijskej drogovej krstnej mame s jedinečným štýlom.

Miniséria je v každom ohľade zabijackou

Podobnú, avšak o niečo menej priaznivú recenziu poskytuje aj RogerEbert.com. Hovorí, že ak sme si užili Narcos či Zákon gangu, tu si prídeme vo veľkej miere na svoje. Je tu veľa vecí, ktoré naoko zaujmú, ak však má ísť o väčší sociálny presah, stáva sa dráma trochu prázdnejšou.

Priscilla Blossom z The Wrap uvádza, že kráľovná zločinu na Netflixe bola fantastickým kúskom v každom ohľade. Prináša návykový soundtrack (všetko od Boney M. po Miami Sound Machine), skvelý šatník, prvotriedne výkony od maskérov aj obsadenie. Ak niekto pochyboval o Vergariných dramatických schopnostiach, toto ho vraj umlčí.

Jednoznačne vyzdvihnutý výkon Sofie Vergary

Reakcie na seriál Griselda sa v mnohom líšia, všetky však jednoznačne vyzdvihujú výkony hlavnej herečky. The Hollywood Reporter dokonca hovorí o zbabranej príležitosti, z ktorej robí jedine Vergara pozerateľný kúsok. The Telegraph (ktorý udelil iba skóre 40/100 na portáli Metacritic) ide ešte ďalej a hovorí, že ide o morálne prázdny seriál bez jadra, ktorému iba Vergara dáva všetko.

Chválami však nešetrí Collider, na ktorom sa uvádza, že dostaneme fascinujúce pohľad na historickú postavu, ktorá je rovnako pútavá ako kontroverzná. Celému tomu však určite vládne Vergara. Na portáli Metacritic tak dostáva seriál skóre 65/100 zo šiestich recenzií. Ešte priaznivejšie bol prijatý na Rotten Tomatoes, z 10 hodnotení dostáva skóre 90%.

Zdá sa, že sa máme na budúci týždeň predsa na čo tešiť. Na streamovacej službe sa Griselda objaví 25. januára.

Navnadili vás prvotné reakcie na seriál Griselda? Pozriete si tento kúsok s Vergarou vo svete Narcos? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: metacritic.com; rottentomatoes.com; the wrap.com; pastemagazine.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -