Guillermo del Toro prinesie na Netflix hororovú antológiu. Pozrite si prvý trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Cabinet of Curiosities

Guillermo del Toro určite nie je tvorca, ktorého by bolo treba dlho predstavovať. Režisér stojí za snímkami ako Hellboy, Faunov Labyrint, Podoba vody či najposlednejšie Ulička nočných môr. Teraz prinesie na Netflix hororovú antológiu. Streamovacia služba priniesla na svojej akcii Netflix Geeked Week (ktorá sa bude odohrávať počas týždňa) prvý trailer na Cabinet of Curiosities.

Naplno sa tu predstaví jeho láska k žánru a prinesie nám osem príbehov, pričom každý z nich skrýva iný desivý príbeh. Stoja za nimi mimoriadne zvučne režisérske mená. O jednotlivé diely sa postarajú režiséri a režisérky filmov Mandy, The Empty Man, Babadook, The Vigil, Súmrak alebo Miss Bala

Skúsení filmári v tvorbe a bohaté obsadenie

Samotný del Toro nebude žiadnu z epizód režírovať, ale aj podľa ukážky je jednoznačne poznať jeho rukopis. Nad celou antológiou bude dohliadať a zároveň prináša aj niektoré z nápadov na príbehy. Potom sú tu aj také, ktoré budú adaptáciami diel od H.P. Lovecrafta, Michaela Shea či Emily Carroll.

Pôsobivé je aj obsadenie, ktoré sa tu bude nachádzať. Budú tu Andrew Lincoln, Hannah Galway, Tim Blake Nelson, Essie Davis, Luke Roberts, F. Murray Abraham, Crispin Glover, Ben Barnes, Sofia Boutella. Do jednej z rolí je prisľúbený dokonca aj Rupert Grint známy zo série Harry Potter.

cabinet of curiosities
Zdroj: bloody-disgusting.com

Pocta hororovým kúskom a desivá atmosféra

To všetko nám odhaľuje zverejnené video. To bohužiaľ neodhaľuje žiadne konkrétne zábery z jednotlivých častí, ktoré by nám dokázali prezradiť niečo z deja. Vidíme ale množstvo temných a znepokojivých snímok, v ktorých tiež vidíme režisérov špecifický štýl. Zároveň by mohlo ísť lokáciami a obrazmi na viacero odkazov na jeho diela.

Z nich poznáme rozmanité monštrá či šokujúce a nečakané násilné zvraty. Uvidíme, koľko z toho sa dočkáme v seriáli na Netflixe. Avšak s jeho skúsenosťami a predošlými projektami a zároveň tvorcami menovaných snímok, vidíme, že nás čaká mimoriadne zaujímavý kúsok. Trailer na Cabinet of Curiosities hovorí, že sa ich dočkáme ešte v roku 2022, avšak presný dátum nie je špecifikovaný.

Ako sa vám podľa ukážky pozdáva antológia od Guillerma del Tora? Čo hovoríte na tím, aký dal okolo nich dokopy? Nevynecháte ani vy týchto osem hororových príbehov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -