Hororový seriál Cabinet of Curiosities od Guillerma del Tora dostáva dátumy vydania a novú ukážku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Cabinet of Curiosities dostáva dátumy vydania

Predošlá veľká udalosť s príznačným názvom TUDUM nám prezradila, že Guillermo del Toro chystá pre Netflix antologickú hororovú sériu. Sám pri nej bude pôsobiť ako akýsi rozprávač či sprievodca a zozbiera osem príbehov od viacerých tvorcov. Teraz nám spolu s novou ukážkou prezrádzajú pre seriál Cabinet of Curiosities dátumy vydania.

Množné číslo je uvedené správne, tentoraz nedostaneme celý seriál počas jedného dňa. V rámci novej experimentálnej stratégie nám ho prinesie streamovacia služba rozdelený. Ale našťastie nebudeme musieť dlho čakať, pretože sa to udeje štyri dni po sebe.

Akurát včas pred Halloween

Akurát včas na Halloween, streamer chystá svoju udalosť s názvom Netflix & Chills. Odkazujúc na svoju známu frázu nám sľubujú príjemné zimomriavky pred večerom všetkých svätých. Tejto antológie sa dočkáme po dvoch častiach každý deň od 25. októbra do 28. októbra.

Zároveň s týmto oznámením prinášajú aj novú ukážku, ktorú nahovoril sám del Toro. Sľubuje nám viaceré „pochúťky“ v uvedenej sérii, niektoré z nich sladké, niektoré kyslé. Zároveň nám chce prostredníctvom nej ukázať, že život môže byť krásny aj desivý zároveň. Okrem toho ale odhaľujú aj názvy jednotlivých epizód.

guillermo del toro cabinet of curiosities
Zdroj: cntimes.com

Príbehy od osvedčených rozprávačov

Niektoré z nich sú inšpirované klasickým hororom, napríklad dielami H.P. Lovecrafta. Tým je napríklad Pickman’s Model, ktorý prináša Keith Thomas (Podpaľacka) alebo Dreams in the Witch House od Catherine Hardwicke (Twilight).

Ďalšími sú Graveyard Rats od Vincenza Nataliho (Vo vysokej tráve), Lot 36 od Guillerma Navarra (spolutvorca Hellboya), The Autopsy od Davida Priora (Prázdny muž), The Murmuring od Jennifer Kent (Babadook), The Outside od Any Lily Marimpour (Sama nocou tmou) a The Viewing od Panosa Cosmatosa (Mandy).

cabinet of curiosities
Zdroj: paperwriter.ca

Hostiteľ navnaďuje na štvordňovú udalosť

Cabinet of Curiosities mal vybrané dátumy presne pred Halloweenom, čo nadšene prijal aj samotný del Toro. Ten seriál produkuje aj s J. Milesom Daleom. Spolu pracovali aj na filme Podoba vody. Hostiteľ pre sériu nás na ňu navnaďuje aj nasledovným prehlásením:

„Cabinet of Curiosities nastavuje ukážku realít existujúcich mimo náš normálny svet: anomálie a kuriozity. Ručne sme vybrali a postarali sa o skupinku príbehov a rozprávačov príbehov, aby ich doručili. Pochádzajú z vonkajšieho vesmíru, nadprirodzených ríš alebo jednoducho z našich myslí.“

Tešíte sa po zverejnení novej ukážky, epizód a prehlásení tvorcu na seriál ešte viac? Čo hovoríte na to, že Cabinet of Curiosities príde počas štyroch dní, vždy v dvoch častiach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -