Ewan McGregor rozpráva úplne iný príbeh o drevenom chlapcovi. Je tu trailer na film Pinocchio od Guillerma del Tora

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Pinocchio

„Chcem vám povedať príbeh. Je to príbeh, ktorý si myslíte, že poznáte… ale nepoznáte. Príbeh… o drevenom chlapcovi.“ Toto sú slová, ktoré hovorí Ewan McGregor ako cvrček Jiminy zo známeho príbehu. Lenže trailer na film Pinocchio nám opäť raz dokazuje, že vízia Guillerma del Tora bude úplne odlišná, než na akú sme zvyknutí.

Ostatne, to ukazoval už aj prvý teaser a pred mesiacom zverejnené zábery. Zaujímavé využitie stop-motion animácie ukazuje na príjemný divácky zážitok. Nemohlo to byť však inak, keď si ho zobral na starosť tvorca snímok ako Faunov labyrint alebo Podoba vody.

Úplne iný príbeh chlapca z dreva

Už od svojho začiatku za sprievodu melancholickej hudby ukazuje, že toto bude príbeh o strate. Rezbár Geppetto (David Bradley) príde o svojho syna. Rozhodne sa na jeho obraz vytvoriť chlapca, ktorý je z dreva. Známej postavičke hlas prepožičia Greggory Mann. Kúzlami a osudom privedený k životu je však vrhnutý do krutého sveta, ktorému nerozumie.

Napriek všetkým nepriaznivým okolnostiam si však zachováva z neho sršiaci entuziazmus, ktorý sa prenáša aj na nás. Do cesty mu popri jeho dobrodružstvách prichádzajú rozličné postavy. Tak tu budeme počuť aj ďalšie hviezdne hlasy. Budú tu Christopher Waltz ako gróf Volpe, Tilda Swinton ako Víla s tyrkysovými vlasmi, Finn Wolfhard ako Candlewick a v samozrejmej spolupráci s týmto režisérom aj Ron Perlman ako Podestà.

guillermo del toro pinocchio
Zdroj: mytvoline.com

Rozprávačom je McGregor, budeme počuť aj iné hviezdne hlasy

Tvorca v ňom okrem kreatívnej animácie prináša aj zaujímavú kombináciu praktických a digitálnych efektov. Preto Netflix zvolil spoluprácu na nové spracovanie klasického diela práve jeho. Samozrejme vychádza z knižnej predlohy od Carla Collodiho z roku 1883.

Spracovanie dostal od Disneyho v roku 1940 a to si získalo aj Oscara. Táto spoločnosť chystá na tento rok aj hranú adaptáciu, ktorá má prísť už v septembri. Vízia od del Tora však bude od nej značne odlišná a alternuje aj príbeh. Streamovacia služba sľubuje jej vydanie koncom roka, v decembri.

Chytil aj vás trailer na film Pinocchio od Guillerma del Tora za srdce? Páči sa vám jeho stop-motion spracovanie a citlivejší príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -