Prvé reakcie na špeciál Werewolf by Night sú tu. Hlásia najlepší MCU projekt na Disney+?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na Werewolf by Night

Kým my, bežní smrteľníci si ešte na Marvel halloweensky špeciál musíme počkať týždeň, mali ho možnosť vidieť prví diváci a novinári. Tak prinášajú prvé reakcie na Werewolf by Night. Dávajú nám jasne najavo, či tento riskantný krok na prinesenie čiernobieleho hororu vyšiel alebo ide o prešľap.

Už ukážka, ktorú nám priniesli po akcii D23 Expo ukazovala, že nepôjde o žiaden z projektov, ktorý by sme videli predtým. Ponáša sa na klasiky žánru z 30. až 50. rokov, čo je veľmi príznačné. Prinesie nám totiž aj tradičné monštrá – okrem vlkolaka aj upírov a objaví sa aj Man-Thing.

Werewolf by Night trailer
Zdroj: youtube.com

Tradičné monštrá a ich lovci

Hlavnú úlohu menom Jack Russell stvárňuje Gael Garcia Bernal. Je jednou z osôb, ktorá je pozvaná na zámok Bloodstone po smrti jeho patriarchu. Všetci účastníci sú paradoxne lovci príšer a súperiť majú o vzácny rodinný amulet. Jednou z ďalších dôležitých postáv bude aj Elsa Bloodstone, ktorú hrá Laura Donnelly.

Ďalšími obsadenými hercami sú Al Hamacher, Harriet Sansom Harris, Daniel Watts, Eugenie Bondurant a Kirk Thatcher. Štúdio spravilo odvážny krok aj v osobe režiséra – tejto pozície sa ujal Michael Giacchino, skôr známy ako skladateľ hudby (ale udržal si samozrejme aj túto pozíciu). A zdá sa, že risk sa vyplatil.

Vyplatil sa risk s režisérom?

Komentáre a príspevky na sociálnych sieťach totiž vyzdvihujú spôsob, akým špeciál viedol. Snímajú pred ním klobúk alebo hovoria, že pre neho ide o tvorcovskú výhru. Dúfajú v jeho ďalšie podobné práce, pretože dokáže perfektne vystihnúť mrazivú atmosféru s pocitom klasického hororu.

Vyzdvihujú aj výkony dvojice hlavných hercov. Garcia je vraj perfektnou voľbou pre Russella, Elsa je postava, ktorá poriadne nakopáva zadky. Niektorí tvrdia, že ostatné monštrá tak nemohli rovnako vyniknúť, iný príspevok zase uvádza, že Man-Thing sa určite stane miláčikom fanúšikov.

 

Prechádzali mu poriadne odvážne kúsky

Údajne ide o klasický hollywoodsky monster film s moderným zvratom. Reakcie na Werewolf by Night dokonca hovoria aj o tom, že je to nielen najlepším projektom z MCU na Disney+ (dokonca lepším ako Moon Knight), ale aj z Fázy 4. Dokonca boli prekvapení z miery násilia a desivých prvkov, ktoré sa tam nachádzali.

Marvel očividne nachádza dobrú kľučku k hororom tak, aby boli stále prístupné aj od 13 rokov. To dokázali už vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, ktorý priniesol jeden z majstrov tohto žánru, Sam Raimi. Komentáre hovoria o tom, že práve takýmto spôsobom by sa mohli niesť aj ostatné projekty.

Upokojiť môže aj vášne ohľadom ďalších filmov

Dokáže to upokojovať aj predošlé komentáre ohľadom chystaného filmu Blade. Nová verzia pre MCU s Mahershalom Alim totiž nebude mať R-kové hodnotenie, čo pobúrilo viacerých divákov. Ale komentáre hovoria o tom, že ak je TOTO spôsob, akým Marvel spracúva dospelé materiály, tak je rozhodne sa na čo tešiť aj pri lovcovi upírov.

Ak reakcie na Werewolf by Night hovoria o desivom kúsku plnom hrôzy, ktorý je majstrovsky zvládnutý, nevieme sa dočkať. O to viac, že ho označujú za najlepší projekt od Marvelu na tejto streamovacej službe. Našťastie sa špeciálu dočkáme už na budúci týždeň a to 7. októbra.

Navnadili vás reakcie ešte viac na halloweensky špeciál od Marvelu? Myslíte si, že po ňom budeme štúdiu veriť ešte viac s horormi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -