Stranger Things vo vesmíre? Takým štýlom Jon Watts pripravuje svoj Star Wars seriál

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Jon Watts a jeho Star Wars seriál

Ešte počas februára minulého roka sme sa dozvedeli, že Jon Watts pripraví seriál zo sveta Star Wars. Do praďalekej galaxie nás zavedie v rámci seriálového sveta, ktorý sa okolo Hviezdnych vojen rozširuje na Disney+. Zatiaľ to bola jediná informácia, podľa novej správy sa ich však dozvedáme oveľa viac.

Portál Vanity Fair priniesol celý rad informácií. Hovoria o tom, že séria má byť zasadená do udalostí po filme Návrat Jediho, teda podobne ako The Mandalorian a The Book of Boba Fett. Ako bude spadať do ich kontinuity sa zrejme dozvieme. Produkčný názov je „Grammar Rodeo.

grammar rodeo
Zdroj: reddit.com

Produkčný názov hovorí o štyroch deťoch

Zaujímavé je, že toto je originálny názov jednej z epizód známeho kresleného seriálu Simpsonovci. V nej Bart a jeho traja kamaráti ukradnú auto a za zámienkou cesty na hláskovaciu súťaž cestujú cez Štáty celý týždeň. Informácia hovorí o tom, že momentálne sa do obsadenia hľadajú 4 deti vo veku 10 až 12 rokov.

Znamenalo, že by sme videli skupinku detí, ktorá by cestovala galaxiou a zažívala dobrodružstvá medzi planétami? Alebo by sme sa pozreli na skupinu výrastkov na Tatooine? V každom prípade informácia ale korešponduje s popisom, v akom štýle sa bude projekt niesť. Údajne by malo ísť o príbeh podobný tým z 80. rokov pre všetky generácie. Takže v podstate Stranger Things vo vesmíre?

star wars padawani
Zdroj: imgflip.com

Nová generácia Padawanov?

Druhou predpokladanou možnosťou je, že by sme sa mohli pozrieť na skupinu Padawanov, ktorých trénuje Luke Skywalker (Mark Hamill). V seriáli o Boba Fettovi sme sa pozreli aj na neznámu planétu, kde vybudoval svoju Jedi akadémiu. V sequelovej trilógii sme videli, že ju zničil Kylo Ren (Adam Driver).

Avšak samozrejme mohol medzitým Luke vytrénovať niekoľko nových žiakov. Po odchode Grogu Baby Yodu by totiž bolo len logické, aby hľadal deti, ktoré bude trénovať spôsobom rytierov Jedi. To by mohol robiť v nádeji, že Galaxiu opäť prebuduje po hrozivej vláde Impéria.

jon watts star wars
Zdroj: wikiofnerds.com

Watts má na príbeh veľa priestoru

Avšak jedno je isté – Jon Watts bude mať dostatok priestoru, aby sa svojmu Star Wars seriálu venoval naplno. Režisér totiž spolupracoval s Marvelom, kde priniesol ich veľký hit Spider-Man: Bez domova. Mal pripraviť aj novú verziu Fantastickej štvorky pre ich filmový vesmír, avšak od projektu odstúpil, lebo si chce dať pauzu od superhrdinského žánru.

Príbeh ako z 80. rokov znie rozhodne dobre. Pri spomenutom Stranger Things to funguje perfektne a veríme, že sa práve tento režisér dokáže s myšlienkou pohrať. A zároveň vidíme, ako to funguje pri seriáloch z Hviezdnych vojen – The Mandalorian bol vedený na štýl westernu a je to práve jednou z vecí, za ktorú je pochvaľovaný.

Ako sa vám podľa zverejnených informácií javí seriál zo sveta Star Wars, ktorý pripravuje Jon Watts? Tešíte sa na podobný príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -