Fantastická štvorka stráca režiséra. Jon Watts chce po trilógii Spider-Man oddych od superhrdinov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Režisér opúšťa film Fantastická štvorka

Jon Watts, režisér novej trilógie Spider-Man pre Marvel Studios, odstupuje od projektu Fantastická štvorka. V decembri roku 2020 sme sa dozvedeli, že prvá rodina superhrdinov dostane po trojici nie veľmi úspešných projektov – Fantastická štvorka (2005), Fantastická štvorka a Silver Surfer (2007) a reboot Fantastická štvorka (2015) – novú adaptáciu v Marvel Cinematic Universe. Režisérske kreslo obsadil Jon Watts, ktorý nám priniesol filmy Spider-Man: Návrat domov (2017), Spider-Man: Ďaleko od domova (2019) a minuloročný hit Spider-Man: Bez domova (2021).

Na vtedajšej prezentácii Disney Investor Day bolo odhalené aj prvé logo, no bližšie informácie o obsadení alebo dátume vydania sme nedostali. Hlas ľudu bol jasný, v úlohách Reeda Richardsa a Susan Stormovej chcú vidieť skutočný manželský pár Johna Krasinskeho a Emily Blunt. Neostáva nám nič iné ako čakať, či Marvel splní náš dlhoročný sen.

Fantastická štvorka Marvel
Zdroj: marvel.com

Oddych od superhrdinov

Teraz Watts aj Marvel potvrdili jeho odchod z pozície režiséra. Server Deadline informuje, že za jeho odchodom nestojí nič zlé, jednoducho potrebuje oddych od superhrdinského žánru po troch Spider-Man filmoch, ktoré točil od roku 2016. Medzitým sa očakáva, že Tom Holland a Zendaya dostanú ďalšiu trojicu filmov. Sony aj producenti Spider-Mana jasne naznačili, že Watts by sa mal pre pokračovania vrátiť. Jeho oficiálne stanovisko znie nasledovne:

„Nakrútiť tri filmy o Spider-Manovi bola pre neuveriteľná a život meniaca skúsenosť. Som večne vďačný, že som sedem rokov súčasťou Marvel Cinematic Universe. Dúfam, že budeme opäť spolupracovať a nemôžem sa dočkať, kedy uvidím úžasnú víziu Fantastickej štvorky prevedenú k životu.“

Svoje k tomu povedal aj riaditeľ Marvel Studios Kevin Feige a spolupredseda Louis D’Esposito:

„Spolupráca s Jonom na filmoch o Spider-Manovi bola skutočným potešením. Tešili sme sa na pokračovanie našej spolupráce s ním na prenesení Fantastickej štvorky do MCU, ale chápeme a podporujeme jeho dôvody na odstúpenie. Sme optimistickí, že v určitom bode na ceste budeme mať príležitosť opäť spolupracovať.“

emily blunt john krasinski fantastic four
Zdroj: hype.my

Brad Bird ako náhrada?

Štúdio zatiaľ náhradu neoznámilo. V diskusiách sa často spomína meno Brad Bird (Rodinka úžasných, Rodinka úžasných 2), ktorý by bol skvelou voľbou pre podobný projekt. Budúci režisér to však po troch spackaných projektoch o Fantastickej štvorke nebude mať jednoduché. Fanúšikovia chcú konečne vidieť kvalitné spracovanie, ktoré by malo predstaviť dvoch z najväčších záporákov Marvel univerza. Doktor Victor von Doom aj Galactus sú totiž v komiksoch častými nepriateľmi rodiny superhrdinov.

Veríme, že sa Jon Watts v najbližších rokoch vráti do režisérskeho kresla aspoň pre pokračovania Spider-Mana. Koniec filmu Spider-Man: Bez domova predsa naznačil, že „skutočný“ pavúčí muž prichádza až teraz.

Čo hovoríte na to, že režisér odchádza od projektu Fantastická štvorka? Máte v hlave potenciálnu náhradu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -