Tvorca prvý raz prezradil, ktoré postavy sa vrátia v druhej sérii Squid Game

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ktoré postavy sa vrátia v 2. sérii Squid Game?

Hwang Dong-hyuk, tvorca veľkého kórejského hitu na Netflixe prezradil, ktoré postavy sa vrátia v druhej sérii Squid Game. Je to prvý raz, čo hovorí o konkrétnych postavách, odkedy mal brutálny seriál premiéru minulý rok v septembri. Tam sa stal okamžite hitom a doteraz je jedným z najsledovanejších seriálov na tejto streamovacej službe.

Tieto informácie poskytol na výročnom stretnutí tvorcov v štúdiu Paramount. Spolu s ním tam bol televízny editor Peter White. Veľmi rýchlo potvrdili to, čo bolo ale v podstate všetkým jasné – vrátia sa protagonista Gi-hun aj antagonista Front Man. Prítomný bol aj Lee Jung-jae, víťaz tohtoročnej Screen Actors Guild Award, ktorý hlavného hrdinu stvárňuje.

Druhá séria Squid Game
Zdroj: screenrant.com, pngarts.com, independent.co.uk + úprava

Protagonista aj antagonista sú jasní

Gi-hun je jediným, kto prežil dystopické smrteľné detské hry. Na konci sa rozhodne, že odchádza za svojou dcérou do Spojených štátov, avšak svoje rozhodnutie v poslednej chvíli mení. Je odhodlaný skončiť každoročné hry, ktorých musel byť súčasťou.

Naopak však Front Man, ktorého si zahral Lee Byung-hun, je muž pod maskou, ktorý hry organizuje. Ako vodca organizácie priniesol dokopy 456 súťažiacich, ktorí sa ocitli na mizine. S vidinou výhry 45,6 milióna wonov ich naláka na brutálne súperenie, v ktorom sa prehra rovná smrti.

serial squid game netflix popularita
Zdroj: kino.de

Témy pre režisérove projekty zostávajú

Hwang potvrdil, že tieto témy budú prítomné aj v druhej sérii na Netflixe. Ekonomickú nerovnosť, politickú polarizovanosť či obrovské kultúrne rozdiely chce zahrnúť v projektoch, na ktorých pracuje. Týkať sa teda nebudú iba Squid Game, ale aj jeho ďalších filmov a seriálov. Na rovnakú streamovaciu službu by chcel priniesť aj projekt, v ktorom podobným spôsobom cez metafory poukáže na drastické zmeny klímy.

Avšak nikoho by neprekvapilo, že sa vrátia tieto postavy, ktoré sme videli na konci prvej série. Režisér nás však skôr šokoval iným prehlásením. Vrátiť sa má herečka HoYeon Jung, ktorá stvárnila Kang Sae-byeok. Ako číslo 67 bola predposlednou, ktorej sa stali smrteľné hry osudnými.

squid game sae-byeok
Zdroj: gaymingmag.com

Ako sa vráti mŕtva postava?

Ako je teda možné, že sa charakter, ktorý sme videli zomrieť, vráti medzi postavy pre druhú sériu Squid Game? To režisér vysvetlil jednoducho – pôjde o jej sestru, ktorá bude dvojičkou. Túto informáciu však podával so smiechom, tak je otázne povedať, či nás chcel len zavádzať alebo sa naozaj vráti takýmto spôsobom.

Malo by sa podľa vás vrátiť viacero postáv a hercov z prvej série Squid Game alebo by ste okrem hlavnej dvojice videli úplne nové? Myslíte si, že naozaj Kang Sae-byeok dostane sestru? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -