Druhá séria oficiálne potvrdená. „Svet Squid Game sa ešte len začal“ tvrdí riaditeľ Netflixu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Squid Game ešte len začína

„Svet Squid Game sa ešte len začal,“ – to sú slová hlavného výkonného riaditeľa Netflixu, Teda Sarandosa. Veta zaznela počas včerajšieho dňa v rozhovore, ktorý viedol ohľadom zárobkov streamovacej služby za posledný štvrťrok. Povedal, že vďaka úspechu kórejského seriálu nie je absolútne žiadnych pochýb o tom, že bude druhá séria.

O nej nám koniec koncov hovorí tvorca seriálového hitu Hwang Dong-hyuk už nejaký čas. Prvý raz prišla informácia takmer hneď po skončení prvej série, pričom hovoril, že v pláne by mal nielen druhú, ale hneď aj tretiu. Aj do tej nasledujúcej sa vráti herec Lee Jung-jae ako hlavný hrdina Seong Gi-hun.

serial squid game netflix popularita
Zdroj: kino.de

Detské hry s veľkým zvratom

Tvorca sám režíroval, napísal aj produkoval 9 epizód, ktoré sme zatiaľ dostali. Tie sa stali masívnym hitom. Svedčí o tom fakt, že už 28 dní po uvedení na stream si diváci pozreli 1,65 miliardy hodín obsahu. Inak povedané – sledovalo ho 142 miliónov domácností, ktoré si službu predplácajú.

Príbeh je ohľadom tajomnej pozvánky, ktorú dostane 456 účastníkov. Pozvánky nie sú náhodné, vždy ide o osobu, ktorá má finančné problémy a nemalé dlhy. Všetkých zamknú na tajnej lokácii, kde majú hrať sériu detských hier (ako napríklad preťahovanie lanom). Háčik je však v tom, že prehrať sa tu rovná smrti. Avšak na konci ich čaká neskutočná výhra 45,6 miliardy wonov (teda cca 33,7 milióna eur).

netflix squid game
Zdroj: vogue.com

Okamžitý oceňovaný hit

Netflix za oceňovanú prvú sériu (tri Zlaté glóbusy, Screen Actors Guild Awards) zaplatil $21,4 milióna. Podľa dát im vyniesla $891 miliónov a mnoho nových predplatiteľov. Ku koncu minulého roka čítalo množstvo predplatiteľov úžasných 221,8 milióna.

Režisér seriálu za daných okolností povedal, že berie ako úplnú samozrejmosť a dokonca nevyhnutnosť, aby v príbehu pokračoval. Ted Sarandos tvrdí, že aj keď ľudia po celom svete sledujú kórejské drámy (známe ako K-drama) už dlhšiu dobu, až teraz prichádza ich čas na výslní. Zabezpečil to vraj Oscarom ovenčený Parazit a práve tento seriál.

Squid Game Recenzia
Zdroj: teenvogue.com

Kórejská dráma na výslní

Preto je pre streamovaciu spoločnosť jasné, že by chceli svet Squid Game rozširovať aj ďalej. Druhá séria je už podľa nich aj režiséra samozrejmosť, uvidíme ako to bude s ďalšou. Nakoľko ale hovoria o rozšírenom svete, tak možno by sme mohli čakať aj nejaké spin-offy alebo prequely (s hrami s predošlých ročníkov). To však zrejme ukáže až prijatie ďalších epizód.

Zapojili ste sa do celosvetového úspechu sledovanosti Squid Game aj vy? Oslovil vás seriál? Budete sledovať aj ďalšie pokračovania? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -