Justin Roiland nesie obvinenia za domáce násilie. Spoločnosti rozväzujú spolupráce, čo bude s Rickom a Mortym?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Justin Roiland nesie obvinenia za domáce násilie

Viaceré spoločnosti rozväzujú svoje spolupráce s jedným s najznámejších tvorcov úspešných animovaných seriálov. Justin Roiland totiž nesie viaceré obvinenia za domáce násilie. Obvinený je za dva zločiny – priame útoky v domácnosti a väznenie osoby s jej nesúhlasom, ktoré je podnecované násilím, podvodom alebo zavádzaním.

Ako prvú s ním ukončila činnosť stanica Adult Swim. Spoločnosť Warner Bros. Discovery, pod ktorú patrí, sa vyjadrila hneď po vznesení obvinení súdom v Orange County. Pre nich tvoril jeden z najúspešnejších kreslených seriálov pre dospelých súčasnej doby – Rick a Morty. Oficiálny hovorca sa vyjadril už v utorok, že s Roilandom ukončujú spojenie.

6. séria Rick a Morty trailer
Zdroj: Adult Swim

Prvé bolo Adult Swim, čo Rick a Morty?

Tu samozrejme nastáva otázka, čo bude so seriálom ďalej. Iba nedávno skončila jeho šiesta séria, ktorá tvorila prvých 10 epizód zo sľubovaných 70, ktoré sa majú dočkať obnovy. Roiland bol nielen jeden z dvoch hlavných tvorcov, ale poskytoval aj hlas celej rade postáv, predovšetkým ústrednej dvojici. Stanica však na sociálnej sieti priniesla vysvetlenie.

Seriál bude ďalej pokračovať, stále na rovnakej stanici. Dan Harmon bude jedinou vedúcou osobnosťou, Roiland však bude ešte aspoň na jednu sériu uvedený ako spolutvorca, keďže na ďalších častiach pracoval. Momentálne sa hľadá nový dabingový herec, ktorý by prevzal úlohy Ricka Sancheza a Mortyho Smitha (a ďalších osôb, ktoré nahovoril).

Solar Opposites, Koala Man a herný svet

Ako ďalší oznámili ukončenie spolupráce 20th Television Animation. Pre nich vydával na službe Hulu (u nás dostupné na Disney+) seriály Solar Opposites a Koala Man, ktorý práve začal naberať na popularite. Vydaný bol iba 9. januára. Prvej menovanej má vyjsť štvrtá séria počas tohto roka, celkovo ich máme dostať 5. K ich vydaniu sa ešte spoločnosť nevyjadrila.

Správa však neovplyvnila len televízny svet. Zasiahla aj do hernej sféry, pretože sa k záležitosti vyjadrili aj Squanch Games. Tí pracovali so spomenutým na parodickej strieľačke High on Life, ktorá si vyslúžila titul najlepšej hry na Xbox od externého dodávateľa za rok 2022. Roiland sa mal stať jedným z generálnych riaditeľov, teraz však bude spoločnosť ďalej fungovať bez neho.

Solar Opposites, Koala Man
Zdroj: bleedingcool.com

Kariéru si pochoval, môže ísť aj do väzenia

Prekvapivé pre viacerých môže byť, že Justin Roiland takéto obvinenia nerieši prvý raz. Dňa 19. januára 2020 bolo nahlásené napadnutie, ktorá ohlásila jeho vtedajšia priateľka. Nežiadavala si byť menovaná a tak vystupuje iba pod menom Jane Doe. Ďalšie podobné hlásenie prišlo počas mája toho roka. Roiland však bol prehlásený za nevinného, pretože T. Edward Welbourn, jeho obhajca, pred súdom určil obvinenia za falošné.

Tento rok, iba pred niekoľkými týždňami, 12. januára, prišli ďalšie. Tentoraz však nechýbali dôkazy (ktoré zahraničná tlač ale nešpecifikovala) a tak sa bude musieť postaviť pred súd. Bude sa konať 27. apríla a keď bude v oboch zločinoch uznaný za vinného, môže ho čakať väzenie až na 7 rokov. Kým čaká na rozhodnutie, tak jedna vec je viac ako istá – jeho kariéra už je v troskách.

Ako hodnotíte situáciu vy? Dostáva Justin Roiland primerané tresty za obvinenia proti nemu vznesené? Budete sledovať aj naďalej seriály, ktoré vytváral? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -