Leonardo DiCaprio bude produkovať seriál podľa utopistickej novely

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Leonardo DiCaprio produkuje seriál

Leonardo DiCaprio, ktorého poznáme predovšetkým ako herca, sa teraz ujme trochu inej role a bude výrabať seriál. Postaví sa do pozície producenta a so svojou spoločnosťou Appian Way sa spojí s firmou Good Film Company. Spoločne sa postarajú o adaptáciu knižnej predlohy Aldousa Huxleyho s názvom Island (Ostrov).

Kniha vyšla v roku 1962 a slúži autorovi ako akýsi protiklad k jeho pôvodnej dystopickej novele. Tá je viac známa, vyšla 30 rokov predtým (1932) a nesie názov Brave New World. Skúma pomerne iné témy, nakoľko Island obsahuje skôr utopistické myšlienky. Podľa oficiálnej krátkej anotácie hovorí o „témach slobody a sily ľudského potenciálu„.

aldoux huxley
Zdroj: bookdepository.com

Príbeh sleduje cynického novinára, ktorý stroskotá na fiktívnom ostrove Pala v Indickom oceáne. Tam mal ale aj namierené, pretože jeho úlohou bolo skúmať a podať informáciu o bohatých surovinách, ktoré sa tam prirodzene vyskytujú. Zisťuje, že na ostrove sa nachádza utopistická spoločnosť a odhaľuje nezávisle rozvinutú skupinu.

Postupne sa učí s nimi žiť, prijíma ľudí samotných, ich kultúru a tradície. Dokonca zažíva psychadelické dobrodružstvá, cez ktoré sa dostáva k alternatívnym sociálnym štruktúram. Jeho skúsenosti tak úplne zmenia smerovanie misie a jeho chápanie.

leonardo dicaprio island
Zdroj: digitalmarketnews.com

Znie to presne ako niečo, do čoho by sa tento talentovaný herec pustil. Leonardo DiCaprio ako producent nám prinesie tento seriál, ktorý preskúma nielen spoločnosť z iného uhla, ale aj pohľad na slobodu a ľudské zmýšľanie ako také. Už len aby nám zverejnili viac detailov, na ktoré sa budeme môcť chytiť.

Myslíte si, že Leonardo DiCaprio zvládne podobný seriál ako producent? A čo hovoríte na jeho výber námetu? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -