Na Netflixe nás čaká aj adaptácia jedného z Hitchcockových klasických filmov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Alfred Hitchcock na Netflixe a jeho film v modernom spracovaní

Streamovací gigant, akým je Netflix, sa snaží čoraz viac o svoj vlastný obsah. Pre inšpiráciu sa však neboja siahnuť aj do minulosti a zapracujú na klasických dielach, ktoré nám prinesú v novom modernejšom spracovaní. Onedlho sa na ňom objaví Alfred Hitchcock a jeho film z roku 1940.

Ten bol založený na pôvodnej gotickej novele od autorky Daphne du Maurier. Jeho názov je Rebecca. V pôvodnej snímke si hlavné úlohy zahrali Laurence Olivier, Joan Fontaine a Judith Anderson. Ide v ňom o veľmi zaujímavé spojenie romantického príbehu s thrillerom (možno až hororom), ktorý obsahuje mysteriózne prvky.

hitchcock rebecca
Zdroj: wegotthiscovered.com

Alfred Hitchcock si za film odniesol aj ocenenia

A že ho majster napätia vedel spracovať perfektne asi ani netreba dodávať. Radí sa medzi jeho najlepšie práce a jeho úspech dokazuje aj Oscar za najlepší film a najlepšiu kinematografiu. Takýto úspech by si rád pripísal aj Netflix. V roku 2018 totiž oznámil, že klasickému noirovému dielu dajú nové spracovanie.

Projekt sa konečne hýbe vpred, nakoľko nám portál Daily Mail zverejnil prvé zábery. Ukazujú nám hlavne titulné postavy, ktoré si zahrajú Lily James (Mamma Mia!), Armie Hammer (Sociálna Sieť) a Kristin Scott Thomas – ostrieľaná britská herečka. Práve tá stvárni veľmi dôležitú rolu Rebeccy. Ďalej si vo filme zahrajú Keeley Hawes, Sam Riley, Bill Paterson a Tom Goodman-Hill.

rebecca
Zdroj: dailymail.co.uk

Kto je vlastne Rebecca?

Dej sleduje hlavnú hrdinku, ktorá zatiaľ nedostala meno (Lili James), ktorá si berie za muža vdovca Maxima de Wintera (Armie Hammer). Stretnú sa spolu na riviére a onedlho sa už hlavná postava sťahuje do sídla svojho manžela. Novopečená pani Winterová ale zistí, že v dome aristokrata stále prebýva jeho zosnulá manželka Rebecca, ktorá ju začne strašiť.

Skutočne klasický námet na Hitchcockov film. Moderná adaptácia by tiež nemusela dopadnúť zle, ak sa tvorcovia posnažia. O réžiu sa v tomto prípade stará Ben Wheatly a príbeh napíše Jane Goldman (a tá má za sebou hity ako Kick-Ass, Kingsman či Hviezdny prach). Nakoľko bude film verný predlohe zistíme až keď vyjde.

rebecca
Zdroj: dailymail.co.uk

Netflix chystá na jeseň plno napätia

Vyjadrili sa však, že by chceli mierne upustiť od romantiky a viac sa zamerať na psychologický thriller. Uvidíme, ako to kreatívny tím zvládne. O výsledku sa v každom prípade budeme môcť presvedčiť už na jeseň, konkrétne 21. októbra.

Vyzerá to, že na jeseň bude streamovacia služba bohatá na príbehy, ktoré nás nenechajú pokojnými. Na 16. októbra chystajú drámu The Trail of the Chicago 7 od Aarona Sorkina či životopisný film o Orsonovi Wellsovi Mank od Davida Finchera. K tomu má ešte pribudnúť horor Cadaver niekedy neskôr v roku. Myslíme si, že medzi tieto diela Rebecca skvele zapadne a už teraz sa pripravujeme na zimomriavky, čo nám budú behať po tele.

Ste zvedaví, ako dopadne adaptácia klasického Hitchcockovho filmu? Váš názor nám nezabudnite povedať v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -