HBO Max nechcelo animák Batman: Caped Crusader. Teraz o neho súperia streamovacie služby

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

HBO Max zrušilo animák Batman: Caped Crusader

Warner Bros. v rámci rušenia projektov vyškrtlo z rozvrhu HBO Max animovaný seriál Batman: Caped Crusader. Nové vedenie na čele s Davidom Zaslavom robí značné zmeny a na tejto službe škrtli už niekoľko filmov či seriálov. Najviac prekvapil film Batgirl, ktorého produkcia stála doteraz 90 miliónov dolárov, nehovoriac o ohlasoch na prácu hercov.

Okrem hraných projektov však vo veľkom zasahovali aj do animovanej tvorby. Zrušené bolo pokračovanie Scooba! a niekoľko projektov z Looney Toones. Ušetrený nebol ani Gumball, ktorý mal dostať film. Temný rytier prišiel o film aj seriál. Bol to vianočný film Merry Little Batman (pod ktorým vážne nevieme, čo si predstaviť) a ďalší seriál.

merry little batman
Zdroj imdb.com

Temný rytier má škrtnuté projekty

Caped Crusader mal byť pritom akýmsi nástupcom známeho seriálu Batman: The Animated Series z 90. rokov. Notoricky známa vec, ktorá od roku 1992 dostala 4 série, zrejme neunikla pozornosti žiadneho diváka. Zrejme sa nájde málokto, kto by ho nepoznal aspoň prostredníctvom obrázkov či krátkych videí z neho.

Okrem toho, že nám ukázal široký zoznam nepriateľov nočného hrdinu, tak sa sústreďoval aj na jeho detektívny um. Dovtedy bol Batman vždy zobrazovaný ako spoliehajúci sa na svoje technologické vychytávky. Samozrejme, tu sme mali ich zastúpenie, dokázali sa však vrátiť aj k jeho koreňom – Detective Comics-u. Koniec koncov, toto je jeden z prvkov, pre ktoré je obľubovaný aj súčasný Batman Matta Reevesa.

Batman: The Animated Series
Zdroj: denofgeek.com

Tvorca The Animated Series aj Matt Reeves na palube!

Jeden z pôvodných tvorcov, Bruce Timm, mal pracovať aj na tomto novom. Tak mal byť zachovaný nielen obsahový, ale aj vizuálny štýl, aby sa pripravilo tak plynulé pokračovanie, ako by to len bolo možné. A keď sme už spomínali Reevesa, spolu s J.J. Abramsom sa mali podieľať ako výkonní producenti.

Komiksový autor Ed Brubaker, stojaci napríklad za omnibusom The Man Who Laughts, mal napísať scenár. Znie to ako projekt, ktorý nemohol trafiť mimo. Preto zostáva otázkou, prečo sa pre HBO Max zbavili animáku Batman: Caped Crusader.

Caped Crusader streamovacie služby
Zdroj: moviesrulz.info

Súperia o neho streamovacie služby

Každopádne, ako informoval newsletter portálu The Hollywood Reporter, projekt nezostane pochovaný. Záujem o neho prejavili hneď tri spoločnosti. Sú nimi Apple TV+, Netflix a Hulu. Zrejme medzi sebou povedú pútavý súboj s prihadzovaním o to, kto ho získa.

Ktorej z týchto spoločností držíte palce, aby získala animovaný seriál Batman: Caped Crusader? Alebo vám je to jedno a ste len radi, že ho uvidíme? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -