Trailer na White Noise – Adam Driver a Greta Gerwig musia čeliť absurdnej normálnosti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na White Noise

Ešte pred uvedením najnovšieho filmu Noaha Baumbacha na 79. ročníku Filmového festivalu v Benátkach na neho prichádza ukážka. Trailer na film White Noise ukazuje, ako bizarné môže byť, keď sa ľudia v niektorých situáciách správajú normálne. Hlavné úlohy tu stvárňujú Adam Driver, Greta Gerwig aj Don Cheadle.

Snímka je založená na rovnomennom satirickom románe z roku 1985, ktorý napísal Don DeLillo. Nielenže mu poslúžila ako skvelý odrazový mostík pre jeho kariéru, je uznávaná nielen čitateľmi, ale aj kritikmi. Dôkazom je National Book Award udelená za fikciu, ktorej sa stal držiteľom.

Profesor bojaci sa konceptu smrti

Príbeh sleduje Jacka Gladneyho (Driver), ktorý je učiteľom umení a profesorom histórie. Jeho špecializáciou začal byť Adolf a kvôli skúmaniu hrôz z Druhej svetovej vojny sa začal úplne desiť samotného konceptu smrti. Ten preniesol aj na svoju ženu Babettu (Gerwig) a postupne by sa prenášal aj na ich deti.

Celá situácia sa ešte zhorší, keď blízko ich domova nastane „vzdušná toxická nehoda“. Jeho strach sa začne meniť na fascináciu, čo môže rodinu zničiť. Najdesivejšie na tom je, že aj so smrtiacim dažďom sa všetci ľudia správajú úplne bežne. Aj ukážka skvele zobrazuje stereotypný život, v ktorom pokračujú.

Adam Drive White Noise
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Normálne sa správajúci ľudia čeliaci katastrofe

Pre Drivera ide o ďalšiu spoluprácu s režisérom. Tú priniesli pred troma rokmi vo filme Marriage Story. Ani druhá hlavná herečka s ním nepracuje po prvý raz. Baubmach jej totiž pomáhal písať scenár k filmu Barbie, ktorý príde budúci rok. Celá trojica dokonca má na konte už jeden spoločný film – je ním romantické Frances Ha z roku 2012.

Rovnako je autorom scenára aj pre filmové spracovanie White Noise. Okrem spomenutých troch hercov sa v snímke objavia aj Raffey CassidySam NivolaMay NivolaJodie Turner-SmithAndré L. Benjamin či Lars Edinger. Prví diváci si ho pozrú už 31. augusta na spomenutom filmovom festivale a následne bude otvárať aj ten v New Yorku 30. septembra. Pre ostatných bude vydaný na Netflixe počas tohto roka, ešte v nešpecifikovaný dátum.

Zaujal vás trailer na film White Noise? Prekvapilo vás v ňom normálne správanie ľudí čeliacim katastrofe? Ako hodnotíte hercov v hlavných úlohách? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -