Jeff Goldblum sa ukáže ako Zeus v seriáli na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jeff Goldblum ako Zeus

Jeff Goldblum sa ukáže ako vládca všetkých bohov Zeus. Bude to v seriáli Kaos, ktorý prinesie Netflix. Ten nie je založený na žiadnej existujúcej značke a predlohe. Teda, ak nepočítame ako predlohu rozsiahlu grécku mytológiu. Ide však o značne odlišný a kreatívny náhľad na ňu.

Možno by ste si mysleli, že aj čerpaní z mytológie sme mali pomerne dosť. Prípadne ich moderných spracovaní. V poslednej dobe to boli napríklad Americkí bohovia (ktorí dostanú aj spin-off Anansiho chlapci) či Moon Knight. Chystá sa aj ďalšie dielo Niela Gaimana. Na rovnakú streamovaciu službu už onedlho dorazí Sandman.

jeff goldblum hugh grant
Zdroj: thenerdstash.com

Bohovia ako zakomplexovaní neurotici

Niekedy herečka a ašpirujúca scenáristka a režisérka Charlie Covell ho prinesie ako temnú satiru. Niekdajších bohov predstaví ako neurotických ľudí plných chaosu. Prípadne ako mužov a ženy z božskými komplexami. Taký spomínaný Zeus napríklad jedného dňa objaví na svojom čele vrásku, čo z neho spraví nekontrolovateľného maniaka s paranojou. Ale nebol to vedúci gréckeho panteónu vždy?

Pôvodne si mal túto rolu zahrať britský herec Hugh Grant, ktorý sa zároveň podieľa aj na produkcii. Odstúpil však od nej, jeho dôvodom bolo, že nakrúcanie sa nezhoduje s jeho kalendárom. Avšak musíme povedať, náhrada je viac ako vhodná a Goldblum vždy vie poskytnúť tú správnu mieru šialenosti.

kaos obsadenie
Zdroj: deadline.com

Zvyšok hereckého obsadenia tiež poteší

To dokázal aj vo filme Thor: Ragnarok ako Grandmaster (v podstate – tiež s božským komplexom). Mal sa objaviť aj v pokračovaní Láska a hrom, kvôli požiadavkám na dĺžku filmu bol však vystrihnutý. Paradoxne, boha Dia sme v tomto filme mali, tu ho stvárnil Russell Crowe. Minulý mesiac sme ho však mohli vidieť v zavŕšení série Juský svet: Nadvláda.

Zvyšok hereckého obsadenia je tiež prinajmenšom zaujímavým. Mimoriadne žiarlivú (a právom) Diovu manželku Heru si zahrá Janet McTeer (Ozark). Hádesa bude stvárňovať David Thewlis (Lupin zo série Harry Potter). Ako boh morí Poseidón tu bude Cliff Curtis. Potvrdený je aj Orfeus, ktorého bude hrať Killian Scott.

Ako sa vám podľa tohto pozdáva seriál Kaos. Páči sa vám, že práve Jeff Goldblum v ňom bude Zeus? Čo hovoríte na zvyšok obsadenia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -