Film Black Panther 2 prichádza o dôležitého herca, ktorý sa odmieta vrátiť. Čo je dôvodom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Black Panther 2: Daniel Kaluuya sa nevráti

Napriek všeobecným predpokladom sa Daniel Kaluuya nevráti pre film Black Panther 2. V prvom filme si zahral vodcu pohraničných bojovníkov menom W’Kabi. Zastával aj dôležitú úlohu, pretože sa neskôr stal dôverníkom hlavného hrdinu. Preto je to značným prekvapením.

Je však známe, že jeho filmová manželka Okoye sa vráti. Stvárňuje ju Danai Gurira a vie sa, že táto postava dostane niekedy v najbližších rokoch aj vlastný seriálový spin-off. Ďalšími potvrdenými navrátenými hercami sú Lupita Nyong’o, Martin FreemanLetitia WrightWinston Duke aj Angela Bassett.

Daniel Kaluuya Black Panther
Zdroj: list23.com

Neľahké úlohy pre filmárov

Filmári pre pokračovanie Wakanda Forever stoja zároveň pred neľahkou úlohou. Musia priniesť nového hlavného hrdinu, nakoľko predstaviteľ T’Challu, Chadwick Boseman prehral svoj boj s rakovinou. Tvorcovia Ryan CooglerJoe Robert Cole nás však ubezpečili, že to bude vykonané so všetkou poctou a rešpektom.

Nevieme v podstate žiadne detaily o deji, len nedávno sme spoznali nových záporákov, ktorými bude Atlantíďania. Teraz sa ale dozvedáme, že aj jedna z kľúčových postáv nebude súčasťou pokračovania. Nie je jasné, či ho nahradí iný herec alebo scenáristi zahrnú istým spôsobom do príbehu jeho odchod.

Black Panther 2 záporák
Zdroj: filmsnewsfeed.com

Jeho dôvod dáva perfektný zmysel

Informácia prišla z rozhovoru pre portál Rotten Tomatoes. Ich ostrieľaná redaktorka Jacqueline Coley robila s Kaluuyom rozhovor k jednému z jeho nadchádzajúcich filmov Nie, Nie (Nope). V ňom sa dozvedela, že sa nezúčastní produkcie kvôli rozporom vo svojom rozvrhu. Rozhodla sa to zverejniť prostredníctvom tweetu.

Tento jeho dôvod však dáva perfektný zmysel. Rozpory v kalendári nastali práve kvôli spomenutému filmu. Sci-fi horor je zopakovanie jeho spolupráce Jordanom Peelom. Prvý raz sa táto dvojica podieľala na filme Uteč v roku 2015.

Peele mu zachránil kariéru

Ten si získal nielen výborné hodnotenia u divákov, ale mimoriadne populárnym sa stal aj u kritikov. Skvele vykreslil terory z viacerých uhlov. Ale čo je viac, herec o ňom povedal, že obnovil jeho vieru v toto remeslo, čo v podstate zachránilo jeho kariéru. Je preto len logické, že Daniel Kaluuya dal pred Black Panther: Wakanda Forever prednosť projektu Peela. Pokračovanie Pantera si však budeme môcť v kinách pozrieť 11. novembra.

Mali ste radi postavu W’Kabiho v Black Pantherovi? Čo hovoríte na odchod herca od tejto role? Dáva vám jeho dôvod zmysel? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -