Tvorca seriálu Horizon Zero Dawn je známy. Ako súvisí s oznámeným koncom Umbrella Academy?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tvorca seriálu Horizon Zero Dawn známy

Netflix nám za posledné dva dni priniesol dve zaujímavé prehlásenia, ktoré však spolu súvisia. Povedali, že Umbrella Academy mieri k svojej štvrtej sérii, ktorá bude zároveň jeho poslednou. Zároveň nám odhaľujú, kto bude tvorca seriálu Horizon Zero Dawn založenej na známej značke od Sony.

Týmto spojítkom je producent a vedúci seriálového obsahu, Steve Blackman. Práve on stojí za adaptáciou komiksov o nesúrodej skupine „súrodencov“. S tým, ako sa blíži k svojmu koncu, má voľné ruky na iné projekty. Streamovacia služba tak s jeho produkčnou spoločnosťou Irish Cowboy uzavrela dohodu na ďalšie roky. A tým aj ďalšie projekty.

štvrtá séria The Umbrella Academy
Zdroj: bandwagon.asia

Dráma z prostredia ISS

Jedným z nich bude sci-fi dráma s názvom Orbital. Odohrávať sa má na Medzinárodnej vesmírnej stanici a ide o originálny koncept. Oveľa očakávanejším je však určite seriál založený na mimoriadne úspešnej hre, ktorá vyšla na PlayStation 4 v roku 2017. Tak úspešnej, že sa jej do dnešného dňa predalo viac ako 20 miliónov kópií.

Blackman sa vyjadril, že je absolútne nadšený, že môže pracovať s Netflixom na takýchto projektoch. Horizon je totiž vysokoobsahový projekt plný udalostí, ktorý je však zakotvený v postavách, ktoré fanúšikovia milujú. A to je pravda, hra je obľúbená nielen kvôli zaujímavej postapokalyptickej zemi, ale aj hlavnej hrdinke – lovkyni Aloy.

Horizon Zero Dawn na PC
Zdroj: wallup.net

Postapokalyptická Zem plná robotov

Zero Dawn je epické sci-fi dobrodružstvo, ktoré nás zavedie tisícky rokov do budúcnosti. Svet je nádherný a pre mnohých stále neznámy, pretože ľudia opäť žijú v kmeňových usporiadaniach. Po ruinách niekdajšieho sveta však behajú aj vysokotechnologické zvieratá pripomínajúc roboty. Tu práve nastáva problém – tie boli mierumilovnými, niečo ich však mení na vražedné stroje.

Na to, čo zničilo civilizáciu, sa už dávno zabudlo. Tak je na mladej odpadlíčke menom Aloy, aby počas svojho boja tieto tajomstvá odokryla. Na to, aby zachránila svoj svet, musí prísť na to, čo sa stalo tomu nášmu.

horizon zero dawn aloy
Zdroj: noisypixel.net

Ďalší kúsok od PlayStation Productions

Umbrella Academy je skutočne kvalitným a zábavným seriálom, preto je dobrá správa, že tvorca Horizon Zero Dawn je práve Steve Blackman. Spolu s ním seriál vytvorí Michelle Lovretta, ktorá stojí za seriálmi ako Lost Girls alebo Killjoys. Projekt bude spadať pod rozširujúcu sa tvorbu PlayStation Productions, ktorí chystajú aj seriál The Last of Us alebo film Ghost of Tsushima.

Potešilo vás, že bude tvorca Umbrella Academy stáť aj za spracovaním hry Horizon Zero Dawn? Máte radi tento titul? Ste zvedaví na seriál podľa neho? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. som rozmyslal, kto by tak hral Aloy… Cara Delevingne, bum. Avsak ukazalo sa, ze my vlastne herecku pre Aloy vyberat nemusime, kedze Aloy je namodelovana podla holandskej herecky Hannah Hoekstra. Parada, uz nech je S01E01.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -