Je už pre DC známy nový riaditeľ filmov? S ním by Justice League dostala novú šancu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový riaditeľ filmu pre DC

Warner Bros. sa celé roky snaží spraviť trvalé a súvislé filmové univerzum. Podobne ako to robí Disney s Marvelom. Kým u nich je Kevin Feige, ktorý ho ako prezident štúdia drží pohromade, u DC sa riaditeľ filmu strieda pomerne často. Aj ten aktuálny má byť nahradený.

To je však zrejme dobrým krokom. Pretože práve Walter Hamada je zodpovedný za časté rebooty a viaceré samostatné značky. Pod jeho vedením vzniklo istotne niekoľko kvalitných filmov, stále mu však unikala vízia jednotného univerza. To sa snaží napravovať nové vedenie spoločnosti WB Discovery na čele s Davidom Zaslavom.

justice league hamada snyder
Zdroj: dkoding.in

Kolovalo už aj meno Snyderovej manželky

Preto aktuálne hľadajú novú vedúcu osobu pre filmový obsah. V obehu boli také mená ako televízny producent Greg Berlanti či komiksový autor Geoff Johns. Veľké množstvo fanúšikov si prialo, aby to bol Zack Snyder, ktorý priniesol vlastnú Justice League (teda fanúšikmi vydupaný zostrih), na ktorú sa malo ďalej nadväzovať. Dokonca sa podľa niektorých dohadov má tejto pozície ujať jeho manželka (a spoluvlastníčka produkčnej spoločnosti) Deborah Snyder.

Teraz sa objavilo viacero (zatiaľ ešte nepotvrdených) správ, ktoré odkazujú na jednu osobu. Ňou je producent Dan Lin. Ten by bol popravde skvelou voľbou, o čom hovorí viacero dôkazov. Začínajúc tým, že je obrovským fanúšikom tohto sveta a treba iste spomenúť aj fakt, že tu takmer už filmové univerzum naštartoval.

Dan Lin DC
Zdroj: tweet247.net

Producent s dlhodobým DC snom

Pripomenul to v nedávnom rozhovore pre portál The Ankler. Reflektoval na rok 2008 a povedal toto:

„Popravde, DC bolo to, čo mi uniklo. Keď som začal svoju producentskú kariéru v roku 2008, malo to byť na filme Justice League: Mortal, ktorý režíroval George Miller. Začal som žiť úplne iný život, presťahoval som sa s rodinou do Austrálie a mal som v podstate dohliadať na DC univerzum, ale v podstate to odišlo. Skúšal som to ešte raz inou cestou, keď som chcel robiť LEGO Batmana vo filme. Chcel som robiť s DC, bolo by to ozaj vzrušujúce.“

V roku 2008 takmer naštartoval DC univerzum

Už len tieto slová dokazujú, že by bol pre DC vhodný ako riaditeľ filmu. Lenže pri jeho dlhej ceste a snahe sa k nim dostať sa pozrime opäť na začiatok a na to, čo spomína. V roku 2008 sa plánoval film Justice League: Mortal. Bola to snaha rozbehnúť značku s mladšími hercami a režíroval George Miller. Obsadených bolo 7 členov tímu.

Boli to D.J. Cotrona ako Superman, Armie Hammer ako Batman, Megan Gale ako Wonder Woman, Santiago Cabrera ako Aquaman, raper Common ako Green Lantern, Adam Brody ako Flash a Hugh Keays-Byrne ako Martian Manhunter. Vydanie bolo plánované na leto 2009.

justice league mortal
Zdroj: wemajoredinfilm.com

Justice League a Suicide Squad o roky skôr

Lenže zasiahol ho tradičný problém tohto štúdia – zdržané produkcie či pretáčky scén. Preto sa ho Warner Bros. rozhodlo tesne pred dokončením produkcie zrušiť. Dali prednosť Temnému rytierovi (čo bol značne dobrý krok) a Green Lanternovi (čo bol značný prešľap). Lin sa však svojho sna nevzdal a chcel pokračovať.

Ďalším projektom, ktorý mal riešiť s DC, bolo Suicide Squad. Presne tak, tento tím mal prísť na plátna ešte roky pred tým, ako sme videli film Davida Ayera v roku 2016. Tento sa však mal akosi viac podobať na kultový vojenský film Tucet špinavcov (Dirty Dozen). Tejto myšlienky sa ujal pri ďalšom filme aj James Gunn. Štúdio ho však neuznalo, lebo sa chcelo viac sústrediť na Batmana a Supermana.

The Suicide Squad Justice League
Zdroj: thedirect.com

Tímovka so siedmymi členmi

Založil si tak vlastnú produkčnú spoločnosť. Teraz je však situácia iná a DCEU potrebuje nové smerovanie. Bolo by teda zaujímavé, ak by sa práve Dan Lin stal pre DC nový riaditeľ filmu. Dali by mu tak konečne šancu a mohol by to byť zo strany WB krok, ako tvorcovi splniť sen. Takto by sa mohol vrátiť aj k milovanej Justice League a opäť do nej priniesť 7 členov, vrátane Martiana Manhuntera, ako to plánoval Snyder.

Mal by podľa vás Dan Lin zastávať túto úlohu? Verili by ste v jeho nové vízie pre Justice League? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -