Je teda Henry Cavill naďalej súčasťou DCEU? Nové správy prinášajú zaujímavú aktualizáciu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Henry Cavill stále súčasťou DCEU?

Muž o ocele bol filmom, ktorý v podstate naštartoval súčasnú podobu filmového sveta od DC. Preto je tvár herca najspoznateľnejšie spojená práve s ním. Aj napriek tomu sa však Henry Cavill neukázal v DCEU už 5 rokov. Ak nepočítame fanúšikmi vydupaný Snyderov zostrih Justice League, tak to bolo ešte vo verzii z roku 2017.

Veľká nádej na návrat herca bol pred Comic-Conom. Správy hovorili o tom, že herec sa má na ňom objaviť, aby predniesol dôležité vyhlásenie. Predpoklad bol, že mal potvrdiť, že si znovu oblieka plášť a ako Superman, aby si mohol zmerať sily s Black Adamom.

superman black adam
Zdroj: paperwriter.ca

Nové vedenie chce tri kľúčové postavy

Tie sa ukázali ako nepravdivé a na udalosti v San Diegu sa neukázal. Avšak vieme, že nové príbehy z komiksového sveta podstupujú veľké zmeny. Tie sa týkajú výmeny vedenia vo Warner Bros., ktoré má po novom aj prívlastok Discovery.

V ňom viaceré projekty škrtajú (RIP Batgirl) a potvrdili, že sa zbavujú pôvodnej vízie Zacka Snydera na vedenie tohto univerza. Viaceré myšlienky z neho si však plánujú ponechať a predovšetkým chcú do popredia posunúť postavy Supermana, Wonder Woman a Batmana. Tak sa vyjadril aj nový generálny riaditeľ, David Zaslav.

ben affleck aquaman
Zdroj: geekosity.com

Batman by bol. Čo ďalej?

Pri Batmanovi v podaní Bena Afflecka sme dostali príjemné správy. Na budúci rok sa vráti nielen vo filme The Flash, ako sme si pôvodne mysleli, ale aj v druhom Aquamanovi. Pôvodný nápad na jeho náhradu Michaelom Keatonom (cez multiverzum) sa podľa viacerých zdrojov nekoná, scenáre sú prepisované a pretáčky realizované.

Otázne teda je, čo Kal-El. Nové informácie mohli priniesť Erik Davis z portálu Fandango a Umberto Gonzalez z The Wrap. Dvaja redaktori nedávno viedli rozhovory cez „živý“ chat Twitter Spaces. Vymieňali si informácie, ktoré majú zvnútra spoločnosti alebo od osôb, ktoré majú na spoločnosť úzke väzby.

Zdroj: premiere.fr

Cavill vraj zmenil rozhodnutie a nechce sa vrátiť

Gonzales sa vyjadril, že DC bude musieť nejakým spôsobom poriešiť multiverzum tak či tak. Predsa len tu máme stále Supergirl, ktorú si má zahrať Sasha Calle. Na druhej strane by bol Henry Cavill v DCEU ako Superman.

Davis hneď kontroval, že by to nemusel byť problém. Počul totiž, že sa so Supermanom takto nepočíta a že sa spýtali britského herca, ktorého môžeme poznať aj ako Zaklínača, a nechcel to spraviť.

Henry Cavill Superman
Zdroj: gq.com

Spochybnenie podľa dostupných informácií

Gonzales informácie spochybnil, jeho odôvodnenia boli práve tie, ktoré sme uvádzali vyššie. Teda ochota herca sa vrátiť. Zároveň odkazoval na nové vedenie, ktoré by rozhodne herca chcelo. Povedal k tomu ešte nasledovné:

„Môžem sa mýliť, ale pokiaľ viem, tak ešte neboli žiadne priame pokusy dostať ho späť. Ale opäť, toto je vecou človeka či výboru, ktorý práve dohliada nad DC univerzom a ten sa zodpovedá Davidovi Zaslavovi. Je to 10 rokov, čo sme videli Muža z ocele. Nemyslím si, že je tomu koniec.“

V ktorom filme by to mohlo byť?

Takže sa opäť dostávame k bodu, kde je takmer potvrdené, že sa herec v úlohe vráti. Otázne je, kde by sa to mohlo udiať. Dwayne Johnson, ktorý hrá Black Adama, sám naznačoval, že by sa mohol odohrať súboj medzi ním a Kryptoňanom. Svoje miesto by mal rozhodne aj vo filmovom Flashovi a bolo by príjemným prekvapením, ak by to bol reálne on, kto by sa objavil v Shazam! Hnev bohov.

Naposledy sa tam totiž objavilo iba cameo. Stvárnil ho tam iný herec a bol ukázaný iba od krku dole. Ak by sa reálne stretol s Billym Batsonom, bolo by to maximálne uspokojivým momentom pre fanúšikov. Medzitým sa štúdio nevyjadrilo ani k ďalším dvoch chystaným adaptáciám Supermana. Zostáva nám teda stále čakať.

Chceli by ste vy, aby sa Henry Cavill vrátil do DCEU ako Superman? Ak by sa vrátil, tak v ktorom filme by to malo podľa vás byť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -