Svet hudby a filmu navždy opustila Olivia Newton-John. Pocty vzdáva aj John Travolta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zomrela herečka a speváčka Olivia Newton-John

Svet hudby aj filmu zasiahla ťažká správa. Vo veku 73 rokov zomrela herečka a speváčka Olivia Newton-John. Existuje asi len málo ľudí, ktorí by nepoznali jej singel „Physical“ alebo jej rolu vo filme Pomáda. Tam si zahrala po boku Johna Travoltu.

Správu zverejnil vo večerných hodinách na sociálnych sieťach jej manžel John Easterling. V príspevku sa uvádzalo „Dáma Olivia Newton-John (73) opustila tento svet pokojne na svojom ranči v Južnej Kalifornii toto ráno, obklopená svojou rodinou a priateľmi. Žiadame všetkých o rešpekt voči súkromiu rodiny v týchto ťažkých časoch“.

olivia newton-john
Zdroj: dailyexpress.co.uk

30 rokov bojovala s rakovinou

Kvôli zachovaniu súkromia neuvádzajú ani dôvod úmrtia. Hviezda však bojovala s rakovinou prsníka už od svojej štyridsiatky. Dvakrát úspešne súboj vyhrala, choroba sa však v roku 2017 vrátila. V roku 2019 bolo potvrdené, že má ochorenie v 4. fáze, teda už najvyššej.

Okrem vlastného boja chcela podporiť aj ženy, ktoré si musia prechádzať rovnakým údelom. Založila preto Olivia Newton-John Foundation Fund, ktorý sa okrem iných filantropických činností venoval aj prevencii a liečbe rakoviny. Predstavovala aj novátorské prístupy a zavedenie bylinnej liečby, vrátane konope. Nielen starostlivosť o zdravie iných boli v jej záujme. Fond sa stará aj o záchranu životného prostredia alebo práva zvierat.

olivia newton-john pomada
Zdroj: dubsism.com

Filantropka, filmová aj spevácka hviezda

Bola však aj hviezdou, ktorá sa preslávila vo svete hudby aj na plátne. Svoju kariéru začala v roku 1974, keď reprezentovala Veľkú Britániu na súťaži Eurovízia. Počas 70. a 80. rokov sa v anglických rádiách pravidelne umiestňovala na popredných miestach v rebríčkoch a hitparádach.

Väčšina fanúšikov si ju však pamätá ako Sandy z muzikálu Pomáda. Tú si zahrala ešte v roku 1978 a práve od nej prichádza aj ikonická pieseň „You’re the One That I Want“, teda duet, ktorý si zaspievala s Travoltom. S ním zostali aj po filme dlhoročnými priateľmi. Dokazuje to aj vystúpenie na červenom koberci v roku 2018. Po 40 rokoch si zopakovali počas galavečera tanečné čísla z filmu.

Smúti aj dlhoročný kolega a priateľ

Správa, že zomrela Olivia Newton-John, teda ťažko zasiala aj jej kolegu a dlhoročného priateľa. Na svojom Instagrame zdieľal staršiu fotku s popisom „Moja najdrahšia Olivia, urobila si životy nás všetkých o toľko lepšími“. Ďalej text pod ňou hovorí:

„Tvoj dosah bol neuveriteľný. Tak veľmi ťa milujem. Ešte sa vidíme a ešte budeme spolu. Tvoj od momentu, keď som ťa prvý raz videl, až navždy! Tvoj Danny, tvoj John!“

Správu priniesli manžel s dcérou

Newton-John sa stále venovala hereckej kariére aj vo svojom vyššom veku. Naposledy sa objavila s austrálskej komédii The Very Excellent Mr. Dundee v roku 2020. Tú produkoval jej manžel, ktorý priniesol oznámenie. Okrem neho sa na rodinnej usadlosti nachádzala aj ich dcéra, Chloe Lattanzi.

Ako vnímate vy správu, že zomrela Olivia Newton-John? Tiež vás zasiahla? Obľubovali ste viac jej herecké alebo hudobné vystúpenia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -