God of War, Horizon a Gran Turismo! Sony ohlásilo príchod nových seriálov z radov PlayStation

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflix a Amazon vyrobia pre Sony nové seriály

Japonský technologický gigant je momentálne na koni a spomedzi viacerých vývojárskych štúdií si na svojom konte drží niekoľko exkluzívnych herných franšíz. Naposledy sme sa dočkali filmovej adaptácie Uncharted, ktorá si do dnešného dňa zarobila už viac ako 226 miliónov dolárov. Ďalšou očakávanou exkluzivitou bude seriál The Last of Us od HBO. Aby toho nebolo málo, Sony oznámilo ďalšie skvelé správy a v spolupráci s najväčšími streamovacími spoločnosťami vyrobia tri nové seriály.

Generálny riaditeľ Sony Pictures Entertainment Tony Vinciquerra potvrdil počas nedávneho obchodného brífingu vytvorenie troch nových sérií. Amazon dostal práva na hernú franšízu God of War, zatiaľ čo Horizon si pod svoje krídla zoberie Netflix. Tretím seriálom je Gran Turismo, avšak pri tomto projekte zatiaľ produkčnú spoločnosť stále nepoznáme. Ani jedna z troch vyššie uvedených noviniek nemá stanovaný dátum vydania, ale jedna správa nás určite potešila – Netflix a Amazon už začali vývoj a obsadenie by nám mali odhaliť v priebehu najbližších mesiacov.

Sony nové seriály
Zdroj: capitalator.com

Nával herných adaptácií od Sony

Tri nové seriály doplnili sedem potvrdených produkcií z radov PlayStation. Naposledy sme sa dočkali akčného filmu Uncharted s Tomom Hollandom, ktorý debutoval v kinách vo februári. Už spomínaný seriál The Last of Us taktiež nechýba na čele s Craigom Mazinom (Černobyľ). Produkciu má na starosti Carolyn Strauss, ktorá v tejto úlohe stála aj za seriálom Hra o Tróny. V hlavných úlohách sa predstavia Pedro Pascal ako Joel a Bella Ramsey ako Ellie.

Dočkáme sa aj filmu založeného na úspešnej hre Ghost of Tsushima. O réžiu tohto zaujímavého projektu sa postará režisér Chad Stahelski, ktorý stojí za réžiou populárnej akčnej franšízy John Wick. Novinkou na zozname je hra Jak and Daxter, ktorú do filmovej podoby prevedie Ruben Fleischer (Uncharted). Zatiaľ posledným ohlásením projektom sa stala seriálová adaptácia hry Twisted Metal od scenáristov filmu Deadpool.

Hra Ghost of Tsushima
Hra Ghost of Tsushima; Zdroj: gamerant.com

Filmové adaptácie hier majú hrboľatú históriu sprevádzanú neúspechom. Bariéru prelomil až seriál Zaklínač od Netflixu. Za podarený filmový výtvor sa dá považovať aj filmové pokračovanie Ježko Sonic 2, ktoré nadviazalo na úspech prvého filmu. Ak si toto komediálno-akčné predstavenie nestihol v kinách, sympatický rodinný film dorazil na Paramount+. Práve tieto dve adaptácie si zaslúžili potlesk od divákov po celom svete a či si rovnaké reakcie odnesú aj pripravované Sony seriály/filmy zistíme budúci rok.

Tešíš sa na tri nové seriály, ktoré vzniknú pod záštitou spoločnosti Sony? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -