Film Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora mieri na HBO Max. Uvidíme ho o pár dní

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

Film FANTASTICKÉ ZVERY: TAJOMSTVÁ DUMBLEDORA – najnovšie dobrodružstvo od značky Wizarding World z produkcie Warner Bros. Pictures a pera J. K. Rowling, bude mať na Slovensku a v Českej republike premiéru na streamingovej platforme HBO Max 30. mája.

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí?

Medzi hercov, ktorých môžeme v tomto filme vidieť, patrí držiteľ Oscara Eddie Redmayne (Teória všetkého), Jude Law ocenený dvoma nomináciami na Oscara (Návrat do Cold Mountain, Talentovaný pán Ripley), Ezra Miller, Dan Fogler, Alison Sudol, William Nadylam, Callum Turner, Jessica Williams, Victoria Yeates, Poppy Corby-Tuech, Fiona Glascott, Katherine Waterston, Maria Fernanda Cândido, Richard Coyle, Oliver Masucci, Valerie Pachner a Mads Mikkelsen.

Film FANTASTICKÉ ZVERY: TAJOMSTVÁ DUMBLEDORA natočil režisér David Yates podľa scenára J. K. Rowling a Stevea Klovesa na základe pôvodného scenára J. K. Rowling. Producentmi filmu sú David Heyman, J. K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram a Tim Lewis. Výkonnými producentmi filmu sú Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti a Michael Sharp.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: HBO Max

Niekoľko zaujímavostí o filme FANTASTICKÉ ZVERY: TAJOMSTVÁ DUMBLEDORA:

  • V úvodnej scéne, kde sa Mlok prediera divočinou, bolo na vytvorenie bambusovej džungle použitých 115 veľkých kvetináčov s bambusom s výškou 9 metrov, 70 kvetináčov s bambusom s výškou 5 metrov a 1500 kvetináčov s malými bambusovými rastlinkami.
  • Scéna na berlínskej ulici mala najväčšiu snehovú pokrývku z celého filmu. Záveje boli vytvarované z 20 obrovských polystyrénových kvádrov s rozmermi 4,9 m x 1,2 m x 1,2 m. Na zasneženie berlínskych ulíc bolo použitých 2188 vriec umelého snehu s celkovou hmotnosťou 22 000kg. Mráz navyše nebolo nutné simulovať. Jazierko pri vchode na nemecké ministerstvo mágie počas natáčania kvôli mrazivému počasiu samo zamrzlo.
  • Metlobalové rekvizity z pôvodných filmov o Harrym Potterovi filmári priniesli zo skladov a naskenovali, aby mohli vyletieť z kufríka v Bhutáne.
  • Všetky kravaty, ktoré Mlok vo filme nosí, boli buď ručne potlačené, alebo pletené na strojoch z 30. rokov 20. storočia.
  • Callum Turner si počas natáčania zaobstaral šteňa, ktoré sa stalo obľúbeným maskotom, takým fantastickým zvieraťom celého štábu.
Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: HBO Max

Viac o tíme, ktorý stojí za vytvorením filmu:

Tvorivý tím v zákulisí filmu tvorili kameraman George Richmond (Rocketman, Kingsman: Zlatý kruh), trojnásobný držiteľ Oscara – scénograf Stuart Craig (Anglický pacient, Nebezpečné známosti, Ghándhí, filmové ságy – Harry Potter a Fantastické zvery) a scénograf Neil Lamont (Solo: Star Wars Story, Rogue One: Star Wars Story), Yatesov dlhoročný strihač Mark Day (Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, posledné štyri filmy o Harrym Potterovi), na Oscara nominovaný vedúci vizuálnych efektov Christian Mänz (Harry Potter a Dary smrti – 1., filmy o Fantastické zvery) a štvornásobná držiteľka Oscara – kostymérka Colleen Atwood (Chicago, Gejša, Alenka v ríši divov, Fantastické zvery a ich výskyt). Autorom hudby je deväťnásobný držiteľ nominácie na Oscara James Newton Howard (filmy Správy zo sveta, Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny, Odpor, Michael Clayton a filmy zo série Hunger Games).

Štúdio Warner Bros. Pictures uvedie film Davida Yatesa FANTASTICKÉ ZVERY: TAJOMSTVÁ DUMBLEDORA v produkcii spoločnosti Heyday Films na HBO Max na Slovensku a v Českej republike dňa 30. mája 2022.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora
Zdroj: HBO Max

Na HBO Max môžete tiež sledovať všetky snímky od značky Wizarding World, vrátane filmov o Harrym Potterovi, sériu filmov Fantastické zvery a špeciálov Harry Potter 20 rokov filmovej mágie: Návrat do Rokfortu a Harry Potter: Rokfortský turnaj štyroch fakúlt.

Zdroj: TS HBO Max

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -