Matt Reeves napíše Batmana 2; so štúdiom uzavrel aj niekoľkoročnú produkčnú dohodu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Warner Bros. a Matt Reeves majú pred sebou spoločnú budúcnosť

Za posledné roky DC nemalo veľmi veľa úspešných projektov, pričom s ich budúcimi to tiež nevyzerá najlepšie. Režisér Matt Reeves preto potešil štúdio Warner Bros. s úspechom filmu Batman. S tvorcom je štúdio teda veľmi spokojné, keďže mu už dovolilo začať pracovať na scenári pokračovania. Zároveň s ním uzavreli aj niekoľkoročnú „first-look“ dohodu.

Čo to znamená? Ide o dohodu, podľa ktorej Reeves a jeho produkčná spoločnosť 6th & Idaho budú medzi prvými, ktorí si prečítajú scenáre k pripravovaným projektom. Taktiež si ako prví budú môcť vybrať, či na danom projekte budú chcieť robiť. Dáva to zmysel, keďže Reeves s nimi pracuje už teraz na niekoľkých projektoch. Ide napríklad o seriál o Pinguinovi či film Batman 2.

Mattson Tomlin The Batman 2
Mattson Tomlin; Zdroj: sportskeeda.com

Reeves píše scenár spolu s Mattsonom Tomlinom

O oboch projektoch toho zatiaľ nevieme, aj keď nám prezradili, že do filmu Batman 2 sa oficiálne vráti Robert Pattinson ako Bruce Wayne/Batman. Ráta sa aj s Reevesom, ktorý bude opäť nie len režisérom. Znova napíše aj scenár, tentokrát ale s filmovým tvorcom Mattsonom Tomlinom. Toho môžeme poznať ako scenáristu filmu Project Power.

Tiež pomáhal aj so scenárom k prvému Pattinsonovmu Batmanovi. Jeho práca však nebola zapísaná v titulkoch. Najúspešnejší DC film posledných rokov teda pohol štúdio dobrým smerom a vychádza nám z toho to, že sa môžeme tešiť na viacero Reevesových kvalitných projektov v budúcnosti. On sa z dlhoročnej spolupráce s Warner Bros. teší tiež, pretože prezradil:

„Urobiť toto legendárne štúdio mojím domovom je sen. Som tak nadšený, že môžem spolupracovať s Mikeom, Pam a Channingom a našimi tímami na tom, aby sme na veľké a malé obrazovky priniesli strhujúce príbehy, z ktorých som skutočne nadšený.“

Z dohody s Reevsom sa teší aj štúdio a jeho zástupcovia. Tí tvrdia, že Warneri boli odjakživa štúdiom, ktoré bolo domovom skvelých filmárov. Príkladom je Clint Eastwood. Veria, že rovnako to bude teraz aj s Mattom Reevesom, ktorého pokladajú za jedného z najkreatívnejších ľudí v branži. Dokonca tvrdia, že umožnia Reevesovi stať sa základným filmovým tvorcom štúdia a splnia mu všetko, čo bude chcieť.

Čo vravíte na tieto dohody štúdia s Mattom Reevesom? Stane sa ich najlepším filmárom tohto obdobia? Prinesie podľa vás úspech aj s filmom Batman 2?

Zdroj: comicbook.com, deadline.com, hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -