Kit Harington sa takmer objavil v seriáli Moon Knight. Čo bolo prekážkou?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kit Harington takmer v seriáli Moon Knight

Marvel sa so svojím filmovým vesmírom čoraz viac uberá nadprirodzeným smerom. Onedlho máme dostať novú verziu filmu Blade. A vo filme Eternals nám bola tiež predstavená nová postava – Black Knight. Teda takmer, zatiaľ sme ho videli v jeho občianskej podobe ako Dane Whitmana. A jeho predstaviteľ Kit Harington sa takmer objavil v seriáli Moon Knight.

Samozrejme, v jeho centre bola úplne iná nadprirodzená bytosť. Oscar Isaac si tu zahral rozdvojenú osobnosť, ktorá dostala superhrdinský oblek kvôli službám bohovi Khonshu. Okrem neho nám bolo predstavených aj množstvo ďalších prvkov z egyptskej mytológie a cez postavu Layly sme spoznali aj novú ženskú hrdinku.

moon knight 2
Zdroj: thedigitalfix.com

Seriál na pokraji MCU

Stál síce trochu na okraji MCU, keď prestavil vlastný nezávislý príbeh, ale jeho zaraďovanie je viac ako isté. A to bolo predpokladané cez viaceré spôsoby – napríklad odkazy na Kanga alebo cameo od niektorých zo súčasných Avengerov. Nakoniec ale scenárista Jeremy Slater zvažoval zapojenie inej postavy do seriálu na Disney+.

Dôležité je spomenúť, že hlavná osobnosť, respektíve prvá, ktorú sme videli, Steven Grant pracuje v múzeu. A samozrejme, ako sme videli vo filme od Chloé Zhao, aj Whitman je pracovníkom múzea histórie. Tak by si ani nebolo náročné predstaviť, ako by mohlo prísť k ich stretnutiu alebo prepojeniu. Avšak sú tu isté prekážky.

eternals dave whitman
Zdroj: quirkybyte.com

Prečo sa Dave Whitman neobjavil?

Povedal, že štúdio nechcelo, aby sa objavil ako Black Knight, kým takto ešte nebol predstavený. Avšak to ani nechceli. Nechceli, aby prišiel nakopávať zadky ako veľký hrdina, skôr chceli príjemnú narážku. Slater povedal nasledovné:

„Je tu len istá miera navnaďovania, kým to ľudí začne frustrovať. V prvých dvoch epizódach nebol priestor na to, aby sme videli Black Knighta v plnom obleku a tak sme sa rozhodli, že iné spojenie dáva zmysel viac. Lenže vidieť interakciu, kde by sa iba prechádzal okolo Stevena so slovami ‚Och, ahoj Steven‘, ktorý by mu odpovedal ‚Och, dobrý deň pán profesor Whitman‘ by jednoducho bola strata peňazí a mrhanie Kitom Haringtonom.“

Nepustil (aj) rozpočet

Kit Harington sa teda v seriáli Moon Knight neobjavil v podstate kvôli rozpočtu. Takéto stretnutie, kde by sa stretli na chodbách múzea, by však bolo značne zaujímavé. Avšak treba povedať, že ani v samotnom filme Eternals nemal veľa času na plátne.

Dôležitá pre neho však bola potitulková scéna, kde sme ho videli pri Ebony Blade, vďaka ktorému sa stáva superhrdinom. Za ním sme ale počuli hlas Mahershala Aliho, ktorý ho varoval pred použitím. Takže jednoznačne, veľké nadprirodzené budovanie nás ešte len čaká. A dúfame, že Black Knight, Blade aj Moon Knight sa objavia bok po boku (žeby aj v tímovke Midnight Sons?).

Potešilo by vás, keby sa Kit Harrington objavil v seriáli Moon Knight ako Dane Whitman? Bolo by to príjemné cameo alebo skutočne len mrhanie? Dajte nám vedieť váš názor do komentárov.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -