Alan Wake dostane seriál, viac ako dekádu po jeho vydaní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Alan Wake dostane seriál

Napínavý herný triler plný nadprirodzena, Alan Wake, dostane vlastný seriál. Stáva sa tak viac ako dekádu od jeho pôvodného vydania. Práve na oslavách 12. výročia hry to oznámila spoločnosť Remedy Entertaiment. Jej riaditeľ kreatívy Sam Lake potvrdil, že po dlhých dohadovaniach a po odstránení všetkých komplikácií prišli k dohode a prinesie ju televízna spoločnosť AMC.

Bližšie nešpecifikoval, ako dohody o spolupráci prebiehali. Ale čo je horšie, nezverejnil ani detaily o tom, ako by malo seriálové spracovanie vyzerať. Avšak je jasné, že naskočí na súčasný trend takýchto adaptácií videohier. Nevieme však, či pôjde o hraný projekt ako napríklad The Last of Us alebo počítačovo-animovaný ako v prípade Resident Evil: Infinite Darkness.

Napínavý triler rozprávaný po častiach

Tak sa pozrime na pôvodnú hru. Zameriava sa na príbeh uznávaného autora trilerov, Alana Wakea. Sám sa snaží odkryť tajomstvo, ktoré stojí za zmiznutím jeho ženy. Putuje preto do fiktívneho mestečka Bright Falls. V ňom začnú do reality vstupovať deje jeho poslednej knihy, ktorú si ale ani nepamätá, že by napísal.

Hra poskytuje naozaj skvelé zvraty, mrazivé momenty a cliffhangery. Ona samotná je totiž rozprávaná ako príbeh na pokračovanie počas šiestich kapitol. Následne je línia ešte rozšírená ďalšími dvoma časťami s názvami „The Signal“ a „The Writer“. K hre boli dostupné v rámci DLC.

Alan Wake
Zdroj: Zdroj: wall.alphacoders.com

Remasterovaná verzia ponúkla kompletný príbeh

Počas minulého roka ale titul išiel za hranice pôvodného vydavateľa, Microsoftu. Dostal sa na Epic Games, ktoré priniesli Alan Wake Remastered. Počas októbra sa hra dostala na Windows, PlayStation 4, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Podľa nového oznámenia vieme aj to, že na jeseň tohto roku má prísť na Nintendo Switch. Táto verzia obsahovala kompletný rozsah 8 kapitol.

Okrem toho potvrdili, že sa chystá aj druhá hra a všetko ide naozaj dobre. S vývojom nasledujú, avšak sa rozhodli hráčom ešte nič neodhaliť. Sam Lake povedal, že dokonca ani na leto nechystajú žiadne veľké prehlásenia.

Alan Wake Remastered recenzia jedna
Zdroj: game-news24.com

Aký dej bude nasledovať?

Zatiaľ teda nevieme, či bude Alan Wake seriál čerpať z originálnej hry a jej ôsmych kapitol alebo z niektorého z rozširujúcich dejov. Je tu napríklad webový seriál pomenovaný Bright Falls, ktorý má slúžiť ako prequel k hre a zároveň je k dispozícii niekoľko kníh, ktoré pôvodný príbeh rozširujú. Fanúšikovia si však určite radi počkajú na ďalšie detaily.

Potešilo vás, že aj Alan Wake dostane seriálové spracovanie? Ste fanúšikmi tejto hry a jej unikátnej atmosféry. Myslíte si, že bude adaptovaný práve príbeh hry? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -