Hraný seriál Avatar od Netflixu spoznáva obsadenie pre prvé štyri postavy. Sú nimi Aang, Katara, Sokka a Zuko

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Avatar má obsadenie pre prvé postavy

Vidíme, že Netflix nezaháľa pri prípravách hranej adaptácie obľúbeného seriálu z dielne Nickelodeonu. Hovoríme samozrejme o Avatar: Posledný vládca vetra, ktorý teraz naberá obsadenie. Spoznali sme ho pre prvé štyri postavy. Sú nimi Aang, Katara, Sokka a Zuko.

Seriál prinesie Albert Kim. Slúži pre neho ako producent, autor scenáru aj hlavný vedúci. Jeho prácu môžeme poznať z projektov Sleepy Hollow alebo Nikita. Aby na to ale nebol sám, ako výkonní producenti mu budú asistovať Dan LinLindsey Liberatore, a Michael Goi, každý z nich pracoval na inej sérii American Horror Story. A ešte sa k nim ako koproducentka pripája Roseanne Liang.

avatar-the-last-airbender-creative-team-netflix
Zdroj: collider.com

 Avatar – mladý spasiteľ, ktorý má ovládnuť elementy

Pre tých, ktorí nikdy nevideli jedinú epizódu Avatara (tak by to mali v prvom rade čo najskôr napraviť), tak ho v krátkosti predstavíme. Ide o svet, ktorý je inšpirovaný anime a tak aj východoázijskou kultúrou. Existujú štyri kráľovstvá, ktoré každé korešponduje s ľuďmi, ktorí dokážu ovládať štyri elementy –  Earth Kingdom (kráľovstvo zeme), Water Tribe (vodný kmeň), Fire Nation (národ ohňa) a Air Nomads (vzdušní nomádi).

Hlavná príbehová línia sa ale sústreďuje na Aanga, 12-ročného chlapca, ktorý je Avatarom. Ide o bytosť, ktorá má dokázať ovládnuť všetky 4 elementy a tak priniesť svetu rovnováhu. Objavil sa po 100 rokoch a práve včas. Národ ohňa zaútočil na nomádov a plánuje si podmaniť všetky ostatné kráľovstvá a tým celý svet.

avatar elemetny
Zdroj: ekostories.com

Aang a Katara

Mladý chlapec má okrem záchrany sveta a kvôli tomu silnému hrdinskému syndrómu aj bláznivú povahu a vyhľadáva všetko, pri čom môže nájsť nejakú zábavu. Jeho si zahrá podobne mladý Gordon Cormier. Nejde však o jeho prvú rolu, pretože si zahral v seriáli The Stand, adaptácii Stephena Kinga.

Katara je 14-ročná potencionálna vládkyňa vody. Aang je do nej tajne zamilovaný. Národ ohňa zaútočil na Južný kmeň vody a zabil jej matku. Ju si zahrá Kiawentiio, ktorá sa ukázala v seriáli Rutherford Falls. Na misiu s Aangom sa pridá so svojim starším bratom. Pre seriál Avatar tak doplní obsadenie aj Ian Ousley.

avatar obsadenie
Zdroj: collider.com

Sokka a Zuko

Ten bude najstarším členom skupiny, Sokkom. Ako 16-ročný by mal byť vodcom skupiny a tak by mal byť dostatočne sebavedomý, lenže bojuje so svojou neistotou, pretože sa u neho neprejavili schopnosti vládcov elementov. Vynahrádza to však bezprostrednou drzosťou a komickými vstupmi. Ousley nie je žiadny herecký nováčik, zahral si v dráme 13 Reasons Why a po boku Rose Byrne sa objavil v seriáli Physical na Apple TV+.

Štvoricu uzatvára Dallas Liu. Ten hrá Zuka, 17-ročného vládcu ohňa a princa z Národa ohňa. Bol vyhnaný od svojich ľudí, pretože ukazoval opakovaný disrešpekt (hlavne svojmu otcovi). Ironicky je to práve ten, ktorý hovorí najviac o cti. Je posadnutý tým, aby chytil Avatara a tak si napravil zničenú povesť. Preto je zápornou postavou, aspoň prvej série. Jeho predstaviteľ si zahrá v chystanom Marvel filme Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch.

Aang, Katara a Sokka
Zdroj: screenrant.com

Pôvodní tvorcovia odišli, vkladáme dôveru do nových

Vidíme, že predstavenie prvých štyroch hercov hlavných postáv vyzerá sľubne. Dúfajme, že aj spolu s nimi dostaneme vhodnú adaptáciu, ktorú dokážu noví tvorcovia dobre pretaviť v hraný seriál. O nových hovoríme preto, lebo minulý rok od projektu odstúpili Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko, ktorí sa starali aj o pôvodný seriál. Albertovi Kimovi však veríme a myslíme, že nesklame. Dovtedy – poďme na opätovné pozretie pôvodného animáku.

Čo hovoríte na to, aké vybrali pre hraný seriál Avatar: Posledný vládca vetra zatiaľ obsadenie? Páčia sa vám daní herci pre stvárnenie postáv alebo by ste si predstavili niekoho iného? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. obavam sa, ze to pos*ru ako film :( Radsej mali spravit pokracovanie Legend of Korra, alebo teda nieco, ked bol Aang dospely, opakovat uz raz videne je zbytocne, povodny serial povedal vsetko. A Kataru by kludne mohla hrat Jesse Jane McParland (https://youtu.be/aEjGQB9BKWA), ta ma teraz cca vek a fyzicke predispozicie na tuto ulohu dokonale…

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -