Nickelodeon oznámil vznik Avatar Studios. Ako sa bude rozširovať svet seriálov The Last Airbender a Legend of Korra?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Avatar Studios bude rozširovať univerzum Avatara

Milovaná detská sieť, na ktorej nájdeme množstvo výborných programov, Nickeldeon, v spolupráci s ViacomCBS priniesli skvelú správu. Univerzum Avatara sa bude rozširovať. Nemyslíme tým tých modrých mimozemšťanov od Jamesa Camerona, ktorých sa snáď niekedy skutočne dočkáme tiež. Hovoríme o seriáli Avatar: The Last Airbender. Prinesú ohľadom neho viacero obsahu prostredníctvo novovzniknutého Avatar Studios.

O vytvorenie štúdia sa postarali tvorca originálneho seriálu Michael DiMartino a výkonný producent Bryan Konietzko. Pôvodne chystali hranú adaptáciu pre Netflix, avšak kvôli kreatívnym nezhodám projekt opustili. S verziami s hercami nemáme dobré skúsenosti a už to začína vyzerať, že je nad nimi akási kliatba.

avatar film
Zdroj: thebrag.com

Film, o ktorom sa nehovorí

Jasným príkladom je film z roku 2010, Avatar: Posledný vládca vetra. Postaral sa o neho M. Night Shyamalan a dalo by sa povedať, že to bol jeden z viacerých prešľapov jeho kariéry. Fanúšikovia pôvodného Avatara sa ale časom zhodli, že tento počin budú ignorovať a jednoducho predstierať, že neexistuje a nezapadá do zmieneného sveta.

Podporu ale tvorcovia dostali aj od jedného zo šéfov samotnej stanice Nickelodeon. Ním je Ramsey Namto. Ten zároveň spravuje aj sériu digitálnych platforiem Paramount+. Práve na nich sa objaví obsah od Avatar Studios. Zároveň však uvidíme filmy aj v kinách. Takto by to malo byť aj s prvým pripravovaným, ktorý bude celovečerný a samozrejme, animovaný film.

Zdrojweheartit.com:

Populárne aj po rokoch

Avatar: The Last Airbender a The Legend of Korra stále naberajú na popularite. Dôkazom je, že okolo ich sveta vzniklo aj mnoho komiksov, kníh a obdobného obsahu. Preto majú tvorcovia skutočne z čoho čerpať, aby mohli tento svet rozširovať aj na obrazovkách a plátnach. Avatar bežal na Nickelodeone od februára 2005 do júna 2008.

Za ten čas si vyslúžil nielen milióny fanúšikov, ale aj viaceré ocenenia, medzi ktoré patrí aj Emmy za program v hlavnom čase. Hovorí príbeh o mladom mníchovi Aangovi. Ten sa dozvie, že je Avatarom, osobou, ktorá je schopná ovládať všetky živly a tak nastoliť mier. Ten je naozaj dôležitý, keď prichádza k vojne medzi štyrmi kmeňmi, kde každý ovláda iný živel.

legend of korra
Zdroj: comicbook.com

Stále dosť obsahu na rozširovanie svetov

Na neho v roku 2012 nadviazala The Legend of Korra, ktorá pobežala štyri série. Odohráva sa približne 70 rokov po udalostiach The Last Airbender a nový Avatar, dievča menom Korra prichádza, aby sa naučila ovládať štvrtý živel, vietor. Jej učiteľom nie je nikto iný, ako Aangov syn, Tenzin. V novom (takmer až steampunkovom) svete sa chystá revolúcia a tak to nebude jednoduché.

Mytológia Avatara je teda viac ako dobre rozbehnutá a ako sme spomínali, dopĺňajú ju napríklad ešte viaceré grafické novely. Tvorcovia ale podľa vlastných slov nechajú stále dostatok na tvorivosti a predstavivosti prichádzajúcich scenáristov. Už nám zostáva len čakať na prvý spomínaný film a potom na všetky ďalšie projekty, ktoré dostaneme od štúdia, ktoré rozširuje svet vládcov živlov a prapodivných zvierat.

Páčia sa vám seriály Avatar: The Last Airbender a The Legend of Korra? Ste preto nadšení zo vzniku Avatar Studios, ktoré bude ich obsah rozširovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -