Sony plánuje oživiť sériu Twisted Metal. Tentoraz však ako akčnú komédiu na naše obrazovky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony prináša naspäť Twisted Metal

Jedna z najviac ikonických a (ne)slávnych sérií od Sony, Twisted Metal, sa vracia. Nebude však vo forme hry, ale prinesú ju na naše obrazovky vo forme seriálu. Prvé informácie o tom, že sa niečo podobné chystá, sme dostali už v roku 2019, podľa najnovších správ však dostal projekt definitívne zelenú.

Hlavne ide o správu z portálu Variety, ktorý hovorí o tom, že svoje sily spojili Sony Pictures Television a PlayStation Productions. Spolu prinesú akčnú komédiu, ku ktorej vytvoria scenár Rhett Reese and Paul Wernick. Ak by vám nič nehovorili mená, tak nechajú za seba hovoriť svoju prácu. Napísali totiž také pecky ako Deadpool či Zombieland.

twisted-metal
Zdroj: gamingbolt.com

Nahovorí šialeného klauna známy hlas?

A čo je ešte lepšie, tak ruku priloží k dielu aj Will Arnett so svojou produkčnou spoločnosťou Electric Avenue. S ňou sa staral o hitové seriály ako Arrested Development, BoJack Horseman alebo ďalšie. A keďže je veľmi dobrým hlasovým hercom, čo dokázal aj vďaka Lego Batmanovi, tak sa špekuluje o tom, že by nahovoril aj jednu z postáv.

Konkrétne by malo ísť zrejme o tú najviac známu, Sweet Tooth. Pre tých, ktorým nie je séria až tak známa, ide o vyšinutého klauna (s horiacou hlavou a obrovskou mačetou), ktorý jazdí na zmrzlinárskom aute. Do cesty sa postaví dvojici ústredných hrdinov

twisted metal sweeth tooth
Zdroj: pushsquare.com

Postavy podľa hernej predlohy

Jedným z nich je šťastný zlodej áut, ktorý to tiež nemá v hlave úplne v poriadku. Druhým je absolútny nadšenec do áut (ktorému už tečia nafta namiesto krvi). Uvidíme ich vystriedať niekoľko vozidiel pri tom, ako cestujú postapokalyptickou spustnutou divočinou, pričom sa snažia doručiť záhadný balík.

Vyzerá to tak, že seriál Twisted Metal sa tak bude celkom držať hernej predlohy. To v podstate potvrdil aj Glenn Adilman, výkoný viceprezident oddelenia zábavy pre Sony Pictures Television. Povedal, že hru milujú pre jej všetku šialenosť, a že dali dokopy brilantne vtipnú a akciou napakovanú sériu. Poďakoval aj za prácu Willa, Rhetta a Paula a zároveň aj všetkým z PlayStation, ktorí na projekte pracujú.

twisted metal
Zdroj: sector.sk

Na projekt sa tešia aj interní ľudia

Podobne vzrušený je ohľadom seriálu aj Asad Qizilbash, šéf PlayStation Productions. Hovorí, že ide o jednu z najviac milovaných značiek od PlayStation a tak potrebujú správnych ľudí na jej prevedenie. A je preto nadšený, že môžu mať tak skvelý tím, ktorý prenesie takto ikonickú hru na obrazovky fanúšikov.

Je dobré vidieť, že aj ľudia zvútra sa na projekt tešia. Sony sa totiž už raz pokúšalo o adaptáciu, keď mal v roku 2012 vzniknúť film, len k tomu nedošlo. Možno aj vďakabohu, že nápad dobre dozrel a dostal sa do rúk ľudí, ktorí sú v komédii doma. A musíme povedať, že sa Sony dobre rozbehlo, keďže sme sa len nedávno dozvedeli, že chystajú tri filmy a sedem seriálov založených na PS hrách. Žeby máme túto rátať medzi ne?

Poznáte dostatočne hru od Sony, Twisted Metal? Budete sa tešiť aj na seriálové spracovanie? Veríte, že je v správnych rukách, keď má mať dostatok humoru? Dajte nám vedieť v komentároch váš názor.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -