David Fincher tvrdí, že Sacha Baron Cohen by bol ako Freddie Mercury neuveriteľný

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sacha Baron Cohen ako Freddie Mercury

Bohemian Rhapsody bol skvelou drámou, komédiou, muzikálom aj životopisným filmom. Jeho kvality sa mu určite nedajú uprieť a musíme povedať, že Bryan Singer odvietol kvalitnú prácu. Avšak kým sa ujal pozície režiséra, tak film pripravoval David Fincher. Režisér Klubu bitkárov si predstavoval, že sa má ako Freddie Mercury ukázať Sacha Baron Cohen. A podľa jeho najnovších slov by bol v roli neuveriteľný.

Spolu totiž podnikli aj make-upové skúšky a tak sa z toho určite dá vyvodiť, ako by to mohlo vyzerať. Cohen sa však po odchode Finchera od projektu nezhodol so štábom a tak bol nahradený Rami Malekom. Fincher sa o tom momentálne rozhovoril v podcaste, ktorý hosťoval iný režisér, ktorý tiež s Cohenom nedávno pracoval.

sacha baron cohen chicago 7
Zdroj: nytimes.com

Borat má hrať vážnu úlohu?

Je to Aaron Sorkin a tým pozornejším divákom nemusíme hovoriť, že ide o film The Trial of Chigaco 7. Herec si tu zahral Abbieho Hoffmana, rebela, ktorý sa dostal za podnecovanie prostestov pred súd. Režisér povedal, že bol nervózny, keď mal do role obsadiť umelca, ktorý vytvoril postavičku Borata, avšak keď ho uvidel v úlohe, tak videl, že ide o víťazstvo. A bol to správny krok, pretože aj to bol jeden z dôvodov, prečo film označujú za drámu roka od Netflixu (ak nie aj všeobecne).

Sorkin má zároveň vlastný podcast s názvom The Director’s Cut. A práve v jednej z posledných epizód si pozval Davida Finchera. Rozprávali sa práve aj o filme o chicagskom súde, prišla však reč na Fincherovu tvorbu a tak neobišli ani chystané Bohemian Rhapsody. Mal pre neho vraj inú víziu, ktorá mohla pokojne dostať aj hodnotenie R.

Sacha-Baron-Cohen-Freddie-Mercury-David-Fincher-Spectacular-1200x640
Zdroj: bosshunting.com.au

Dospelejšia, až R-ková vízia

S touto výzvou sa vraj nestotožňovali ani zostávajúci členovia kapely Queen, Brian May a Roger Taylor. Hovorili, že film je potrebné pripravovať opatrnejšie a treba sa mať pred tým na pozore. Kvôli tomu ani v roku 2018 nový režisér nevidel dôvod, aby Sacha Baron Cohen zostal v hlavnej roli ako Freddie Mercury, keďže tento koncept silne podporoval.

Podľa Fincherových slov by ale v tejto roli bol úplne veľkolepý. Nejde totiž o herca, ktorý by bol len šialený a bláznivo vtipný, ale disponuje aj neskutočným intelektom. Je vraj aj pozorný a zadumaný a poriadne si vyberá ako podá slová, ktoré hovorí ako postava. A ak by aj toto náhodou nestačilo ako dôkaz, tak režisér má stále fotografie zo skúšok.

Bohemian Rhapsody
Zdroj: filmifin.com

Je otázne, či sa k nim niekedy dostaneme my, ale je to rozhodne veľké prianie. Nemusíme však až tak zúfať, pretože ich (aspoň) zatiaľ nevidel ani samotný Sorkin. To sa ale zrejme čoskoro zmení, pretože, keď sa to Fincher dozvedel, tak jeho reakcia bola „Kámo, tie fotky musíš vidieť, sú neskutočné„. Kiežby takto adresoval aj fanúšikov

Myslíte si, že by bol Sacha Baron Cohen veľkolepý ako Freddie Mercury, alebo bol Rami Malek tou najlešou voľbou? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroj: nme.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -