Pamätáte sa na akčný triler Tvárou v tvár? Dostane pokračovanie a vieme, kto sa oň postará

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Tvárou v tvár dostane pokračovanie

Pamätáte si ešte na akčný triler z roku 1997 Tvárou v tvár? Dostane pokračovanie a postará sa o neho režisér pripravovaného monštruózneho filmu Gozdilla vs. Kong. Adam Wingard najprv hovoril o tom, že pripraví remake tohto (dnes už) hitu, novšie správy však hovoria o tom, že pôjde o plnohodnotné pokračovanie.

Ikonický film spred 24 rokov priniesol režisér s veľkým menom, John Woo. Poznáme ho ako majstra akcie a v dekáde 90. rokov naozaj prinášal jednu pecku za druhou. Výnimkou nebola ani táto snímka, v ktorej si hlavné úlohy zahrali Nicolas Cage a John Travolta. Názov filmu nie je náhodný, hovorí o tom ako si tu dve postavy vymenia tváre. A to doslova.

tvárou v tvár
Zdroj: newyorker.com

FBI agent a terorista si vymenili tváre. Doslova

Travolta si tu zahral agenta FBI Seana Archera, ktorý podstúpil náročnú operáciu, aby si vymenil tvár s medzinárodným nebezpečným teroristom. Castora Troya si tu zase zahral Cage a s novou tvárou agenta sa snaží kompromitovať ho a zničiť jeho kariéru. Agent Archer sa pritom snaží infiltrovať do sveta zločinu a zistiť lokáciu smrtiacej výbušniny.

Film sa stal už skutočnou kultovkou a tvár Cagea odtiaľto sa objavila na nespočetnom množstve memes. Aj to je jeden z dôvodov, prečo už viackrát prišli snahy o vytvorenie pokračovania. Výraznejšie sa o tom začalo hovoriť v roku 2019. Vtedy začali špekulácie o remaku a uvažovalo sa o tom, kto by mohol potenciálne dobre nahradiť hlavné role. Kandidátmi tu boli Hugh Jackman a Ryan Reynolds a my by sme asi vybuchli šťastím, keby sa to skutočne stalo.

faceoff_cage
Zdroj: syfy.com

Reboot by nebol taký úspešný ako pokračovanie

Prekvapivo to ale u fanúšikov nemalo veľký úspech, a tak išiel nápad do úzadia. Značne novšie informácie teraz pochádzajú z portálu The Hollywood Reporter, ktorý spomenul, že Adam Wingard pripravuje niečo, čo sa filmu týka. Režisér Konga a Godzilly však už potvrdil, že nechystá reboot ako sa pôvodne hovorilo, ale že Tvárou v tvár dostane plnohodnotné pokračovanie.

Nakoľko teda ide o pokračovanie, tak sa okamžite rozbehli špekulácie o tom, či sa vrátia aj Travolta a Cage. To by však bola určite zaujímavá výzva. Jedna z postáv bola totiž na konci prvého dielu zastrelená harpúnou. Avšak vieme, že filmári vždy majú v rukáve niekoľko trikov ako priniesť postavu naspäť. Dokonca by sme sa mohli pozrieť na akýsi alternatívny koniec, kde by táto postava prežila.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Wingard (@adamwingard)

Objavia sa však aj rovnaké postavy?

Viac sa ale hovorí o tom, že by stále nešlo o priame pokračovanie, ale skôr akýsi nepriamy reboot. Čo by teda znamenalo, že by sa film pozrel do rovnakého sveta v akom sa odohrávala prvá časť, ale s inými postavami. Znamenalo by to, že výmena tvárí bola úspešná natoľko, že to skúšajú aj ďalší ľudia? Uvidíme nejakú novú dvojicu, ktorá si touto výmenou poriadne skomplikuje životy?

Na to veru zatiaľ odpovede nepoznáme, ale určite sa ukáže viac, keď nám to Wingard prezradí. Na svojom Instagrame je totiž pomerne aktívny a neustále tam prináša novinky o svojich pripravovaných snímkach. Takto sa nám dostalo viacero materiálov ohľade jeho chystaného debutu Godzilla vs. Kong, ktoré sa dostane na HBO Max a snáď aj do kín.

faceoff
Zdroj: amazon.com

Rovnako na sociálnej sieti predstavil aj človeka, ktorý s ním na filme spolupracuje. Je ním Simon Barrett, ktorý bol kedysi hercom, začal sa však orientovať viac na réžiu a scenáre. Ani jeden z nich nám však okrem informácie, že pôjde o pokračovanie, neposkytli nič viac a tak nám zostáva iba čakať, čo sa okolo filmu odhalí.

Poznáte a pamätáte si ešte ten kultový film, alebo ho poznáte skôr vďaka memes? Ako reagujete vy na to, že bude mať Tvárou v tvár pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -