Vo filme Doctor Strange 2 by sa mala objaviť skutočne netradičná postava. O ktorú ide?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vo filme Doctor Strange 2 by sa mala objaviť netradičná postava

Najnovšia správa hovorí o tom, že sa vo filme Sama Raimiho, Doctor Strange 2 objaví netradičná postava. Najznámejší mág z marvelovského univerza tu bude cestovať medzi vesmírmi, ako napovedá aj podtitul filmu in the Multiverse of Madness. Preto nie je prekvapivé ani to, keby stretával rôzne nové charaktery. Ale tento je skutočne mimo akýchkoľvek konvencií.

Mal by to byť Rintrah. Väčšina ľudí sa asi bude pýtať o koho ide (sám som sa, kým som si nespravil menší prehľad). Tak to sa poriadne nadýchnite. Ide o jedného zo žiakov, ktorého si zobral Stephen Strange na starosť, aby mu pomohol rozvíjať mágiu. Na tom by samozrejme nebolo nič zvláštne. V komiksoch pochádza z inej planéty menom R’Vaal. To stále nie je tá zvláštna časť – ide totiž o minotaura.

doctor strange 2 postava rintrah
Zdroj: comicvine.gamespot.com

Minotaur génius z inej planéty

Ovláda základné magické znalosti ako sú magické výboje, vytváranie ilúzií, projekciu energetických štítov, levitáciu alebo astrálnu projekciu. Za časy svojho štúdia však nadobudol aj ďalšie znalosti a neustále rozvíjal svoje sily. Ale čo viac, vďaka biológii zo svojej rodnej planéty má aj ďalšiu radu schopností.

Dokáže telepaticky komunikovať alebo teleportovať sa na celkom značné vzdialenosti. Okrem toho však dokáže splynuť s sprostredím ako chameleón a dokáže aj meniť svoju podobu, aby zmiatol nepriateľa. Navyše má zlepšené fyzické schopnosti, teda vyššiu silu, rýchlosť, reflexy, ale aj výdrž. A s týmto všetkým je ešte nadpriemerne inteligentný, jeho domáci ľudia ho považujú dokonca za génia.

rintrah
Zdroj: small-screen.co.uk

Priniesli informáciu aj o hercovi, ktorý by sa mal zhostiť postavy

Tak si to zhrňme – v nadchádzajúcom filme by sa mohol objaviť mimozemský minotaur mág s celou radou schopností. Zdá sá, že Marvel nás nikdy neprestane prekvapovať. A vôbec nie je nepravdepodobné, že by vo filme Doctor Strange 2 mohla byť táto postava. Aj keď určite nemôžeme očakávať, že by sa objavila nadlho, skôr pôjde o menšie cameo.

Správa pochádza z portálu The Direct a ešte nie je štúdiom a hlavne jeho šéfom oficiálne potvrdená. Avšak je o nej značne viac informácií na to, aby išlo iba o malý odhad. Uviedli totiž aj herca, ktorý by si postavu zahral. Má ním byť Adam Hugill, ktorého môžeme poznať z filmu 1917 alebo súčasného (prekrúteného) pratchettovského seriálu The Watch.

adam hugill
Zdroj: tvovermind.com

Vrátia sa známe tváre, uvidíme aj nové

Vo filme sa samozrejme v ústrednej roli ukáže Benedict Cumberbatch. Vráti sa aj Benedict Wong ako Wong, Chiwetel Ejiofor ako Karl Mordo a aj milostná známosť hlavnej postavy, Christine Palmer. Ju hrá Rachel McAdams. Novou postavou, ktorú už máme potvrdenú, bude America Chavez, známa aj ako superhrdinka Miss America. Zahrá si ju Xochitl Gomez.

Veľkým prekvapením bolo, keď sme sa v minulosti dozvedeli, že vo filme bude Elizabeth Olsen. Ba čo viac, jej postava Wandy Maximoff a.k.a. Scarlett Witch tu zohrá viac ako malú úlohu. Nie je to tak nadarmo – udalosti seriálu WandaVision, ktorý je zameraný primárne na ňu, budú priamo pokračovať vo filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

WandaVision prvé dojmy
Zdroj: wallpapersden.com

Tým sa potvrdzuje len to, čo sme vedeli už predým. Film bude mať veľký vplyv na multiverzum v rámci Marvelu. Otvárame tu brány medzi svetmi a tak uvidíme, čo nás ešte čaká. V rámci toho vôbec nie je prekvapivým faktorom, že by sme uvideli postavy, ktoré ešte doteraz nepoznáme. A zostáva nám čakať, či bude magický minotaur z inej planéty jednou z nich.

Čo hovoríte na to, že by sa mala vo filme Doctor Strange 2 objaviť takáto postava? Zaujalo by vás to, alebo by sa vám zdalo vo filme príliš veľa vecí naraz? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -