Tom Holland ako Marty McFly. Čaká nás remake Návratu do budúcnosti?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat do budúcnosti alebo v originálnom znení Back to the Future je sci-fi komédiou. Zároveň je jednou z kľúčových filmových trilógií generácie Y. Tá si rozhodne opakovane pamätá vozidlo DeLorean upravené tak, aby bolo schopné cestovať v čase. Hlavné úlohy si zahrali Michal J. Fox ako Marty McFly a Christopher Llyod ako doc. Brown. Remake Návratu do budúcnosti je v súčasnosti opäť témou rozhovorov!

O čom je pôvodná trilógia?

Prvý diel nás zaviedol naspäť v čase do roku 1958, kde Marty musel riešiť, ako sa dostať naspäť a zároveň zachrániť vzťah svojich rodičov. Druhá časť nám umožnila nazrieť do budúcnosti roku 2015 (čo pridáva na komickosti, keďže ide už pre nás o minulosť). Zároveň sme tam videli aj alternatívny rok 1985, z ktorého Marty pôvodne pochádzal. Trilógia bola zavŕšená opätovným smerovaním do minulosti, konkrétne do roku 1885 – do čias divokého západu.

back to the future
Zdroj: pinterest.com

Podľa mnohých tak ide o neprekonateľný klenot osemdesiatych rokov. Komédia sa spája so zaujímavými science fiction nápadmi a dej nás nenechá v pokoji ani na minútu. Dokonca aj Tom Holland, ktorého poznáme predovšetkým z filmu Spider-man od MCU, si túto trilógiu veľmi obľúbil.

Čo hovorí Holland na remake Návratu do budúcnosti?

Tak sa vyjadril v nedávnom rozhovore pre BBC Radio 1. V ňom moderátorom prezradil, že mal konverzácie ohľadom role Martyho McFlya. Nestálo však za nimi oficiálne štúdio, ide o trochu odlišný projekt.

Nedávno sa totiž na internete objavilo video, ktoré sa snaží vyťažiť s jeho chémie s kolegom Robertom Downey Jr. (Iron Man v MCU). Vraj je veľmi podobná ako fungovala u Foxa a Lloyda, teda predstaviteľov hlavných úloh. Toho sa práve chytili fanúšikovia a na svet sa dostalo video, v ktorom sa objavujú práve dvaja spomínaní herci. Tento raz však v úlohách doktora Browna a Martyho.

Ide o deepfake video. Je to proces, kde sa tvár postavy, herca alebo osobnosti nasadí na úplne inú postavu. Sú tvorené väčšinou fanúšikmi a niektoré sa vyznačujú skutočne vysokou kvalitou napodobnenia. Ako môžete vidieť sami, je to tak aj v tomto prípade.

Ide o unikátnu prácu fanúšikov

Prácu tvorcov videa uznáva aj samotný Holland. Ten sa vyjadril, že by nebol proti oficiálnej prerábke podobného videa. Dokonca tak, že by to herci aj sami zaplatili. Remake trilógie ale podľa neho nie je potrebný.

„Klamal by som keby som povedal, že v minulosti neprebehli konverzácie ohľadom remaku, ale ten film je tým najviac perfektným filmom. Jeden z tých, ktoré nikdy nemôžu byť spravené lepšie. Ale ako hovorím, Robert Downey Jr. a ja by sme mohli natočiť túto jednu scénu, ktorú prerobili. Mohol by to zaplatiť, má kopu peňazí. Myslím, že to dlžíme tomu deepfake. Pretože na ňom spravili tak dobrú prácu… Myslím, že budem hovoriť s Robertom.

Ďalej Tom v rozhovore uvádza, že by zobral za video iba svoj minimálny honorár. Podľa jeho slov by bola práca nielen vhodnou poctou, ale aj veľkou zábavou.

Remake Návratu do budúcnosti nás teda asi tak skoro nečaká. Dúfajme ale aspoň, že sa Tomovi podarí prehovoriť Downeyho Jr. Čakať by nás tak mohla veľmi pekná ukážka a zároveň pocta fanúšikom, ktorí video vytvorili.

Súhlasíte s Tomom Hollandom, že je Návrat do budúcnosti perfektnou trilógiou? Alebo by ste radšej uvideli remake čím skôr? Dúfate, že sa podarí aspoň spracovať spomenuté video? Vaše názory nám zanechajte v komentároch. 

Zdroj: hyperbeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -