Najprv Batman, teraz aj Deathstroke. Zo zrušeného Affleckovho filmu nám odhaľujú aj vzhľad záporáka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ako mal vo filme Batman vyzerať Deathstroke?

Ben Affleck pôsobil istý čas ako temný rytier. Chcel s ním priniesť aj vlastný sólový film, ten bol však zrušený. No nedávno sa nám odhalilo, ako mal vyzerať jeho kostým. A po hlavnom hrdinovi dostávame aj záporáka. Oficiálny konceptový umelec pre film odhaľuje, ako mal vo filme Batman vyzerať Deathstroke.

Počas minulého týždňa pridal Keith Christensen na svojom Instagrame pohľad na to, ako mal vyzerať Bruce Wayne vo svojom kostýme. Jasná inšpirácia tam bola aj hrou Arkham Knight. To by znamenalo, že od svojho debutu vo filme Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti by už niekoľký raz vymenil kostým.

Z temnej vízie ešte temnejšia

Následne sa objavil vo filme Justice League a sólový film bol plánovaný priamo v jeho réžii. Od réžie ale odstúpil a na starosť si ju zobral Matt Reeves. Ten postupne film pretransformoval na svoju víziu a ešte temnejší obraz. Do postavy mladšieho Bruca obsadil Roberta Pattinsona a všetci vieme, aký hit z toho vznikol.

Kým ale išlo o pôvodný koncept, ako hlavný Batmanov súper sa mal objaviť Deathstroke, vlastným menom Slade Wilson. Zahrať si ho mal Joe Manganiello. Ešte v roku 2016 Affleck prezradil v rozhovoroch, že by malo ísť o jeho verziu z New 52. To bolo označenie pre relaunch komiksových sérií v DC po udalostiach Flashpointu.

Vražda Bruceových blízkych

V tomto prípade išlo podľa hercových (a vtedy ešte režisérových) slov o priam až hororové stvárnenie postavy. Wade tam bol úplne desivý a dokázal by vraj rozobrať Batmanov živoť na kúsky. Mal totiž zabiť osobu alebo dokonca osoby, ktoré by mu boli blízke. Bruce by sa pri tom užieral vinou a cítil by zodpovednosť za to, že sa to stalo.

Tým, ktorí videli Justice League by mohlo byť jasné, že sa to malo stať. V potitulkovej scéne sa totiž záporák rozpráva s Lexom Luthorom (Jesse Eisenberg), ktorý mu hovorí, že dáva dokopy tím záporákov. Vo verzii Zacka Snydera, ktorú sme konečne dostali minulý rok, zase Lex odhalí Wadovi tajnú identitu hrdinu.

justice league deathstroke
Zdroj: syfy.com

Podľa Justice League mal pokračovať

Navyše sme mali scénu, kde mal Batman sen, v ktorom sa Deathstroke objavil. V nočnej more sa ale nachádzal v jeho tíme, ktorý mal zastaviť zlého Supermana. Ďalšími členmi tímu boli Flash (Ezra Miller), Cyborg (Ray Fisher), Mera (Amber Heard) a Joker (Jared Leto).

Umelec teraz však zverejnil verziu Deathstroka, ktorú sme mali vidieť v chystanom filme. Označil, že ide o jeho koncept k danému Batmanovi. Oproti predošlej filmovej verzii pôsobí realistickejšie a tým aj viac hrozivo. Maska samotná je ako z iného sveta a prvky kostýmu, ktoré vyzerajú ako vlasnoručne vyrábané, dávajú postave ešte viac chladnosti.

Iný Batman v kinách, Batfleck ešte príde

Je preto škoda, že daného Batmana neuvidíme. Konečnú Reevesovu verziu ale môžeme ešte stále sledovať v kinách. A Batfleck ešte nepovedal svoje posledné slovo, pretože sa objaví v chystanom filme The Flash, ktorý bude po najnovšom vydaný až v júni 2023.

Páči sa vám koncept art, v ktorom sa odhaľuje ako mal vyzerať vo filme Batman s Affleckom Deathstroke? Je podľa vás záporák takto viac hrozivý? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -