Flasha ani Aquamana 2 tento rok neuvidíme! DC presúva dátumy vydania všetkých filmov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako blesk z jasného neba prichádza správa o tom, že štúdio DC mení plán premiér pre svoje 2022 filmy. Zmeny sa týkajú všetkých veľkých kinofilmov vrátane Black Adam, The Flash či Aquaman and the Lost Kingdom. Zároveň sa dozvedáme dátumy premiér niekoľkých ďalších titulov štúdia Warner Bros. ako Wonka alebo Meg 2: The Trench.

DC presúva svoje 2022 filmy

Animovaný DC League of Super-Pets o tíme super-zvieratiek mal doraziť 20. mája. Premiéra animáku bola presunutá na 29. júla, čím zobral spot Black Adamovi. Ten preto uvidíme až 21. októbra tohto roku, zatiaľ čo ostatné filmy takéto šťastie nemali. Očakávaný The Flash s návratom Michaela Keatona bol zo 4. novembra posunutý až na 23. jún 2023, takže o takmer osem mesiacov. Aquaman and the Lost Kingdom stráca decembrovú premiéru a presunutý bol na 17. marca 2023.

Jediný titul, ktorý z neznámych dôvodov uvidíme skôr, je Shazam! Fury of the Gods. Ten sa z 2. júna 2023 presunul na tento rok, presnejšie 16. decembra 2022. Chcú nám tvorcovia vzájomne blízkou premiérou filmov Black Adam a Shazam! 2 niečo naznačiť?

  • DC League of Super-Pets: 29. júl 2022
  • Black Adam: 21. október 2022
  • Shazam! Fury of the Gods: 16. december 2022
  • Aquaman and the Lost Kingdom: 17. marec 2023
  • The Flash: 23. jún 2023

Covid alebo strach z Marvelu?

Server The Hollywood Reporter udáva, že za presunom dátumov vydania stoja „nestíhačky“ kvôli covidu na vizuálnych efektoch niektorých filmov. To potvrdil aj režisér Aquamana James Wan, ktorý na Instagrame zdieľal fotografiu, že na pokračovaní pracuje nonstop – minimálne 15 hodín denne, všetko z domu.

„Pre film, ktorý je takmer celý zložený z vizuálnych efektov, som vďačný za čas navyše potrebný na správne vytvorenie tejto veci. Pri práci s prevratnou novou technológiou som ohromený niektorými z prvých testov, ktoré prichádzajú. Som opatrne optimistický a nadšený a nemôžem sa dočkať, až sa podelím, keď bude čas.“

Stále je však zaujímavé, v akom poradí nakoniec komiksovky uvidíme. Aktuálne je posledným na zozname The Flash, o ktorom kolujú fámy, že bude akýmsi veľkým rebootom univerza DCEU. Štúdio DC malo pekne rozbehnutý rok 2022 (po vydaní Batmana), nakoniec však filmy od Marvel Studios počtom opäť prekonajú svoju konkurenciu.

Aj to môže byť ďalším dôvodom na zmeny. Doctor Strange in the Multiverse of Madness totiž vyjde v máji, Thor: Love and Thunder v júli, Black Panther: Wakanda Forever v novembri a Avatar 2 od Disney zas v decembri.

Warner Bros. prideľuje dátumy vydania

Zároveň sa dozvedáme, kedy uvidíme snímky Wonka a Meg 2: The Trench. Prequel k Charliemu a továrni na čokoládu s Timothéem Chalametom sa presúva zo 17. marca 2023 na 15. december 2023. A pokračovanie žraločieho masakru s Jasonom Stathamom získava dátum 4. augusta 2023.

  • Meg 2: The Trench: 4. august 2023
  • Wonka: 15. december 2023

Odklad ktorého z vyššie uvedených filmov vás mrzí najviac? Čo za nimi podľa vás stojí? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: cosmicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -