Trailer na limitovanú sériu DMZ ukazuje Rosario Dawson počas novej Americkej občianskej vojny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na minisériu DMZ

Bol zverejnený trailer na limitovanú sériu DMZ. Sci-fi triler z blízkej budúcnosti dostaneme na streamovacej službe HBO Max už o pár dní. Aby nás správne navnadili, na túto krátku sériu vychádzajúcu zo známej grafickej novely priniesli nové materiály. Tie nám ukazujú Rosario Dawson ako nový symbol nádeje počas druhej Americkej občianskej vojny.

DMZ je skratka pre DeMilitarizovanú Zónu. Pod týmto názvom vychádzala séria komiksov pod hlavičkou DC a Vertigo v rokoch 2007 až 2012. V tomto čase vyšlo neuveriteľných 72 zošitov, ktoré boli následne zozbierané ako 12 samostatných grafických noviel. Ukazujú blízku budúcnosť, v ktorej sa odohráva na územi Spojených štátov nová občianska vojna.

dmz
Zdroj: syfy.com

Občianska vojna medzi USA a FSA

Tá prebieha medzi USA vo forme jej armády a vládnych zastupiteľov a Free States of America. Slobodné štáty pritom nie sú konkrétnym geografickým územím, ale skôr myšlienkou. V nich diktuje práve vždy tá najsilnejšia osoba v danej oblasti a tá sa dokáže meniť blok od bloku.

Jedným z takýchto vodcov je aj Cesar, ktorého hrá Reynlado Gallados. Nesúhlasí s tým, aby existovali akékoľvek oblasti, ktoré sú úplne bez ochrany a burcuje k tomu ľud, ktorý ho podporuje. Jeho protivníkom v tomto boji je medička Alma. Tú si v seriáli zahrá Rosario Dawson.

Nová nádej pre okupované územia

V DMZ, ktorou je Manthattan, má svoj vlastný cieľ. Pred rokmi počas prvých bojov pri evakuácii stratila svojho syna. Po ôsmych rokoch sa stále nevzdala jeho hľadania. Pritom sa dokázala stať symbolom nádeje pre rozpoltených a zranených ľudí, ktorí vďaka nej dostali opäť odvahu za seba bojovať. Druhá Americká občianska vojna tak nesmie prísť o svoje demilitarizované zóny a je v záujme všetkých potlačiť rebelov každým prostriedkom, akým to pôjde.

Okrem spomenutej hereckej dvojice sa objavia Benjamin Bratt, Freddy Miyares, Hoon Lee, Jordan Preston Carter, Venus Ariel alebo Jade Wu. Sériu režíruje Roberto Patino, ktorý napísal scenár aj k všetkým štyrom epizódam (ide naozaj o limitovanú minisériu). S réžiou mu asistujú aj Ava DuVernay (Struny času) a Ernest R. Dickerson (filmy Strelení či Neumieraj sám).

miniséria dmz
Zdroj: geektyrant.com

Miniséria o štyroch častiach

Trailer na DMZ ukazuje, že zdanlivo jednoduchý nápad sa dá pretvoriť do kreatívneho spracovania. Svoje kvality dokázala už grafická novela, preto zostáva dúfať, že si aj miniséria získa obľubu. Epizódy začnú vychádzať od 17. marca na HBO Max počas štyroch týždňov.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva krátka séria DMZ? Poznáte komiks, z ktorého vychádza? Čo hovoríte na myšlienku ďalšej občianskej vojny? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -