Black Crab: Noomi Rapace sa snaží doručiť tajomný balíček v zamrznutom svete po apokalypse

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Black Crab

Švédsky režisér Adam Berg prinesie svoj prvý celovečerný film na Netflix. Snímka bude vydaná 18. marca a teraz nám prináša prvý trailer na snímku Black Crab. Akčný triler bude sledovať vojenskú jednotku, ktorá bude vyslaná na nebezpečnú misiu v postapokalyptickom svete. Na jej čele stojí Noomi Rapace.

Svet sa premenil na veľmi mrazivé miesto. Na súostroví, medzi ktorým sú silné vrstvy ľadu, má skupina šiestich vojakov doručiť záhadný balík, ktorý môže zvrátiť celú vojnu. Operácia dostane názov Black Crab a každý zo skupiny sa zhodne, že ide o samovražednú misiu. Lenže jej vedúca osobnosť má ešte ďalšiu silnú motiváciu.

Pre hlavnú hrdinku je misia aj osobná

Caroline Edh (ktorú hrá Rapace) má na nepriateľskom území stratenú dcéru. Prechod po zamrznutom mori je sám o sebe značne napívaným prvkom, k nemu sa však pridajú ešte ďalšie motívy, keď hrdinovia nevedia, čo ich v tme čaká. Preto prestanú veriť nielen svojmu okoliu, ale aj sebe navzájom. Takže nás čaká zaujímavý zvrat v už známej téme sveta po apokalypse.

Ukážka a film samotný sa sústreďuje aj na hlavnú hrdinku a jej históriu. Jej sny o tom, že sa stane rýchlokorčuliarkou prerušila vojna, ktorá rozthala svet na kusy. Nasledovala dlhá zima, počas ktorej sa stávala vojačkou a počas ktorej musí doručiť balíček, s ktorým ju môže ukončiť.

Ukončenie dlhej zimy a vojny

Okrem Rapace si vo filme zahrajú pre nášho fanúšika menej známe, v Škandinávii však významné mená. Herecké obsadenie tvorí Jakob OftebroErik EngeDar SalimArdalan EsmailiAliette OpheimDavid Dencik. Herečka hlavnej role film aj produkuje, spolu s Malinom Idevallom a Mattiasom Monterom.

Scenár k filmu napísal režisér Adam Berg spolu s Pelle Rådström. Vychádzajú pri tom z knižnej predlohy Svart krabba, ktorú napísal v ešte v roku 1971 Jerker Virdborg. V tom čase išlo o reakciu na studenú vojnu a hrozbu rozpútania nového celosvetového konfliktu. Film sa však odohráva v blízkej budúcnosti od dnešnej doby.

Zaujal vás trailer na film Black Crab? Myslíte si, že ide o originálny a unikátny pohľad na postapokalyptický svet? Pozriete si ho pri vydaní na Netflixe? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -