Syn Franka Herberta prinesie nový príbeh z Duny. O čom bude?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Komiks Duna od Briana Herberta

Brian Herbert, ktorý je synom originálneho tvorcu, prinesie nový komiks Duna. Titul The Waters of Kanly vychádza pod hlavičkou štúdia BOOM!. To je známe pre ich grafické novely Myšej hliadky či Coda. Aktuálne vydávajú aj kolekciu BRZRKR, ktorá je od Keanu Reevesa.

Syn Franka Herberta už z jeho rozsiahleho sveta priniesol viacero diel. Okrem Lovcov Duny alebo Sesterstva Duny má pre fanúšikov veľký význam jeho séria Predohra k Dune. Tá vysvetľuje a natieňuje histórie rodov či dokonca vznik piesočných červov. Preto zrejme nie je prekvapením, že ho magazín New York Times označil za ešte vplyvnejšieho a predávanejšieho autora príbehov z planéty Arrakis.

prelude to dune
Zdroj: amazon.com

Spolu s ďalším významným autorom

Okrem neho bude na príbehu pracovať aj Kevin J. Anderson. Ten je autorom románov vychádzajúcich z viacerých sci-fi diel. Bol spoluautorom niekoľkých dielov Histórie Duny a je aj autorom kníh zo sveta Hviezdnych vojen či StarCraftu. Ilustrátorom je Francisco Mortarino a farebné prevedenie bude mať na starosti Raúl Angulo.

Oficiálna synopsa hovorí nasledovné:

„Ponorte sa hlbšie do univerza Duny s týmto príbehom, ktorý ho rozširuje. Odohráva sa však počas udalostí Herbertovej klasiky! V dôsledkoch vojny o Arrakeen sa legendárny vojnový majster z radov klanu Atreides, Gurney Halleck skrýva ako utečenec s pašerákmi korenia. Pritom ale prisahá pomstu Harkonnenom, bez ohľadu na to, čo ho to bude stáť.“

Pomsta vojnového majstra Harkonnenom

Autori diela sa vyjadrili, že tento dej sme mali v pôvodných knihách načatý. Halleck sa skrýval medzi pašerákmi, pričom jeho nenávisť boči barónovi Vladimírovi Harkonnenovi stále rástla. Nemohli sme byť však svedkami toho, ako veľmi chce pomstiť vznešený rod Atreidov. Až doteraz.

Gurneyho Hallecka sme mohli vidieť aj vo filme Duna od Denisa Villeneuva, ktorého sme sa dočkali na jeseň. V snímke si ho zahral Josh Brolin. Nakoľko ale jeho dej pokrýva iba približne prvú polovicu prvej knihy Duna, práve pri bitke o dôležité mesto na Arrakise sa zatiaľ jeho príbeh skončil.

Príbehy už od mája

Komiks Duna s podtitulom The Waters of Kanly prinesie jeho príbeh k fanúšikom už o pár mesiacov. Jeho prvé číslo vyjde v máji 2022, rovnako fyzicky aj digitálne. Titulnú stranu už pripravil známy ilustrátor Christian Ward. Varianty priniesli umelci Massimo Carnevale, Junggeun Yoon a InHyuk Lee. Celkovo sa dočkáme štyroch samostatných komiksových čísel.

Siahnete aj vy po komikse Duna od syna pôvodného autora? Chcete vidieť ešte viac rozvinutý príbeh majstra Gurneyho Hallecka? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -