Lois Lane, máš konkurenciu! Nový Superman bude totižto bisexuál a ženskú lásku vymení za mužskú

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový Superman bude bisexuál

V júli začalo vychádzať nové vydanie komiksu o najznámejšom vesmírnom superhrdinovi z dielne DC. Tejto úlohy sa tu ujal Jonathan Kent – syn Clarka Kenta a Lois Lane. Vydavateľstvo teraz šokovalo fanúšikov zásadnou zmenou v sexualite postavy. Nový Superman bude bisexuál.

Dnes zverejnili prvé panely z komiksu Son of Kal-El #5, ktorý vyjde 9. novembra. Zároveň bol poskytnutý aj prvý náhľad do deja. V ňom sa stretneme s Jayom Nakamurom – mladým reportérom a dlhoročným Jonovým kamarátom.

superman bisexual
Zdroj: cbr.com

Superman objaví, že je bisexuál

Muž z ocele si v tomto veku prechádza ťažkým obdobím. Cíti sa nielen fyzicky vyčerpaný, ale aj mentálne vyhorený. Neustále má v svojich rukách osud Zeme a jeho snaha o záchranu všetkých je pre neho príliš. Útechu nájde v Jayovi, a tak medzi nimi zahorí láska.

Nakamura by mal mať nakoniec tiež špeciálne schopnosti, o ktorých ešte zatiaľ nič nevieme. DC sa snaží byť v poslednom čase prelomové a prináša inú orientáciu postavám, o ktorých sme to doteraz nevedeli. V auguste bolo podobným prekvapením, keď sme videli, ako má nová verzia Robina priateľa.

superman bisexual
Zdroj: axios.com

Jeho znak bol vždy symbolom nádeje

Nie náhodou bola správa zverejnená práve dnes. Kalendár hovorí o tom, že v Spojených štátoch je National Coming Out Day a teda deň, keď ľudia oslavujú priznania svojej sexuality. K nachádzajúcemu komiksu sa vyjadril jeho autor Tom Taylor:

„Vždy som bol toho názoru, že každý potrebuje hrdinu a každý si zaslúži byť videný ako hrdina. Som veľmi vďačný, že DC a Warner Bros. zdieľajú tieto názory. Supermanov symbol bol vždy znakom nádeje, pravdy a spravodlivosti. Dnes tieto symboly reprezentujú niečo viac. Dnes sa ešte viac ľudí môže vidieť ako ten najsilnejší superhrdina z komiksov.“

Stará sa aj o iné problémy súčasného sveta

Stres a frustrácia môžu dopadnúť aj na tých najsilnejších. Preto uvidíme mladého Kenta aj v iných úlohách ako v záchrane celého sveta. Bude protestovať proti deportácii utečencov alebo bojovať proti klimatickej kríze. Už v minulých číslach sme videli, ako hasil lesné požiare a zastavil streľbu na strednej škole.

Komiks má ukázať, ako je hlavný hrdina citlivý a potrebuje niekoho, kto by zachránil jeho. Jednoducho – hrdinu pre samého seba. Tak je nový Superman bisexuál a prežije romantické chvíle s osobou, ktorá mu bola najbližšie. S osobou rovnakého pohlavia.

Čo si myslíte vy o správe, že Supermanovi, dlhoročne stabilnej postave, dali zrazu inú orientáciu? Je to podľa vás správny krok, alebo robia podobné veci príliš okato a nasilu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -