Dostaneme hneď dvoch Supermanov čiernej pleti. Michael B. Jordan vyvíja nový projekt pre HBO Max

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Vo februári vyšli na povrch informácie o tom, že producent J.J. Abrams a scenárista Ta-Nehisi Coates pripravujú film o Supermanovi čiernej pleti. O niečo neskôr sme sa dozvedeli, že na post režiséra takisto hľadajú černocha. V tých časoch bol projekt spojený s hercom Michaelom B. Jordanom, ktorý bol v hľadáčiku štúdia do hlavnej úlohy. Na margo týchto fám dal Jordan v rozhovore vedieť, že s vývojom filmu spojený nie je.

„Lichotí mi, že ma s tým ľudia spájajú. Nepochybne je to kompliment, ale tentokrát to budem len sledovať.“

Michael B Jordan vyvíja Superman projekt

A naozaj je tomu tak. J.J. Abrams, jeho produkčná spoločnosť Bad Robot a autor Ta-Nehisi Coates aj naďalej vyvíjajú film o čiernom Supermanovi pre štúdio Warner Bros. Server Collider však informoval o tom, že exkluzívne pre streamovaciu službu HBO Max sa vyvíja ďalší projekt. A tentokrát v ňom má ruky aj Michael B. Jordan. Správa hovorí, že Jordan pracuje na vlastnej iterácii Supermana, ktorá bude úplne oddelená od tradičnej postavy Clarka Kenta (Kal-El).

nový superman film
Zdroj: screencrush.com

Namiesto toho sa zameria na postavu menom Val-Zod, ktorého ako Supermana čiernej pleti poznáme už zo stránok komiksov. Val-Zod je opisovaný ako jedným z posledných Kryptoňanov vo svojom univerze a zároveň druhým, ktorý nesie meno Supermana. Pochádza zo sveta Earth 2, teda nemá slúžiť ako náhrada klasického Muža z ocele (Henry Cavill). Bližšie informácie o projekte zatiaľ odhalené neboli.

Dokonca ani nie je isté, či pôjde o celovečerný film alebo seriál. Najviac skloňovaná je zatiaľ limitovaná séria. Michael B. Jordan bude produkovať a dokonca nie je vylúčené, že by Supermana aj sám stvárnil.

Dvaja Supermani čiernej pleti

Poďme si to zhrnúť. J.J. Abrams a Ta-Nehisi Coates pripravujú celovečerný film o čiernom Supermanovi, ktorý by mal byť zasadený do 20. storočia. Hlavnou postavou bude pravdepodobne Calvin Ellis, ktorý sa v DC komiksoch objavuje od roku 1985. Kalel je Superman of Earth 23, no vo svojej civilnej identite ho poznáme pod menom Calvin Ellis. Zastáva pozíciu prezidenta Spojených štátov amerických.

Superman film
Zdroj: Salman Artworks

Zároveň produkčná spoločnosť Michaela B. Jordana Outlier Society vyvíja projekt pre HBO Max, ktorý sa zameria na Val-Zod verziu Supermana. Scenár už má byť vo výrobe od zatiaľ neznámeho scenáristu. Jordan má produkovať a zatiaľ sa nerozhodol, či práve on stvárni titulnú postavu.

Na ktorý z dvojice projektov sa tešíte viac? Vedeli by ste si predstaviť, že by Michael B Jordan bol nový Superman? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -