Steven Spielberg stále môže zrežírovať film pre DC. Aký by bol jeho vstup do superhrdinského sveta?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Steven Spielberg a DC film?

Režiséra Jurského parku alebo E.T. mimozemšťana by ste si zrejme nespájali so supehrdinským žánrom. Avšak ešte v roku 2018 sa začalo hovoriť o tom, že Steven Spielberg zadaptuje DC komiks. Medzitým ale prišla pandémia a sústreďoval sa na iné projekty, preto sa o ňom nehovorilo. Až doteraz.

Spielberg sa síce grafickej novele venovať nemusel, ale to neznamená, že sa na nej nepracovalo. On dal zatiaľ prednosť napríklad muzikálu West Side Story a konečne sa podarilo dotočiť piateho Indiana Jonesa. Okrem toho chystá aj čiastočne biografický film The Fabelmans.

ariana debose
Zdroj: collider.com

Scenár je hotový, je to na štúdiu

Avšak za tie roky bol napísaný scenár. O neho sa postaral David Koepp. So Spielbergom už pracoval na filme Stratený svet: Jurský park alebo Indiana Jones a kráľostvo kryštálovej lebky. Okrem toho priniesol napríklad snímky Tajomné okno alebo Vojna svetov. V aktuálnom rozhovore pre portál Collider sa na margo filmu vyjadril takto:

„Všetci si myslíme, že je to veľmi dobré. Vo Warner Bros. sa deje veľa zmien a teraz tak nejak čakáme, kým sa to celé usadí. A kým sa rozhodnú, čo chcú robiť so svojím DC univerzom. Dúfam ale, že to Spielberg bude stále režírovať. A ak nie, tak snáď s ním počítajú na produkciu. On to musí robiť. Niekto veľký to musí robiť.“

Kto sú to Blackhawks?

Takže zrejme sa čaká iba na vyjadrenie spoločnosti Warner Bros. a režisér je filmu stále naklonený. A o ktorý by to malo ísť? Jedná sa o Blackhawks, čo je tím, ktorý bol predstavený už v roku 1941. Je zasadený do druhej svetovej vojny a hovorí o skupine vynikajúcich pilotov, ktorí sa rozhodli bojovať proti tyranii.

Ich eso a hlavným pilotom je Poliak, ktorý sa jednoducho prezýva Blackhawk. On sám nielen bojuje proti nacistom, ale proti jednej konkrétnej jednotke prisahal aj osobnú vendettu. Ich vodca prezývaný iba Captain mu dal zavraždiť rodinu priamo pred jeho očami.

blackhawks komiks
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Na plátne budú prvý raz

Steven Spielberg by teda mohol vstúpiť do sveta DC tematikou, ktorá mu je blízka. Predsa len má dlhšiu históriu filmov o 2. svetovej vojne. Za zmienku za všetky určite stoja oceňované snímky Zachráňte vojana Ryana a Schindlerov zoznam. Preto zrejme išlo o jasnú voľbu.

Blackhawks sa pre zaujímavosť objavili aj v komikse Flashpoint, ktorý slúži ako hlavná predloha pre chystaný film The Flash. Zatiaľ sme ich mohli vidieť iba na malej obrazovke. Trochu iná verzia ich hlavného predstaviteľa bola v prvej sérii Arrowa. Volal sa tam Ted Gaynor a zahral si ho Ben Browder. Takže až teraz dostaneme týchto hrdinov po prvý raz na veľkom plátne.

BrowderGaynor
Zdroj: ign.com

Mimo DCEU, vhodná voľba pre Spielberga

Film však nemá obsahovať iné postavy z DCEU, ani sa s ním nijako spájať. Aspoň teda zatiaľ… Koepp totiž hovorí, že voči tejto možnosti je naklonený. Myslí si totiž, že komiksy vždy vedeli spájať hrdinov aj keď boli z iných časových období alebo prostredí. Či teda zostane samostatným filmom alebo sa prepojí, scenárista je ohľadom neho veľmi nadšený a už iba dúfame, že Warner Bros. si naozaj vyberú na jeho réžiu Spielberga

Myslíte si aj vy, že by mal Steven Spielberg režírovať tento DC film alebo sa vám na superhrdinský žáner nehodí? Počuli ste už niekedy o tíme Blackhawks? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -