Zack Snyder z Oscarov neodchádza úplne naprázdno. Čím to dokázal?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zack Snyder by mohol mať dvoch Oscarov

94. ročník udeľovania cien Akadémie sa konečne po dvoch pandemických rokoch presunul naspäť na reálne miesto v Los Angeles. Popri tom však prebiehalo aj iné, online hlasovanie. Tento rok totiž mohli fanúšikovia na sociálnej sieti vyberať vo viacerých kategóriách. A podľa nich by Zack Snyder mohol mať dvoch Oscarov.

Fanúšikovia mohli na Twitteri zahlasovať za nimi obľúbený film za minulý rok. Jedna z kategórií bola však aj filmová scéna, pri ktorej najviac fandili (alebo pri ktorej mali najviac nadšenia). V tomto prípade tam neboli filmy iba za posledný rok, ale mohli byť nominované aj tie staršieho dáta.

oscars-cheer
Zdroj: comicbooks.com

Od Matrixu, cez Avengerov, k…

Preto sme tam mohli dostať napríklad legendárnu scénu z prvého Matrixu, kde sa Neo uhýba v spomalenom zábere guľkám. Táto by si podľa divákov odniesla piate miesto. Na štvrtom by skončili Showgirls a tretie a druhé by obe patrili marvelovkám.

Pomyselný bronz by dostala scéna, kde sa stretne na bojovom poli veľké množstvo hrdinov z filmu Avengers: Endgame. Druhé miesto je ešte aktuálnejšie, to patrí filmu Spider-Man: Bez domova. Samozrejme, že ide o scénu, kde všetci traja Peterovia spolu preskakujú okolo renovovanej Sochy Slobody. Jednotka však patrí konkurenčnému univerzu, pretože by si ju získalo Justice League, respektíve jeho zostrih od Zacka Snydera.

Snyder Cut sa oplatil

To vyšlo na HBO Max 18. marca 2021. K divákom sa dostal prvý raz v roku 2017, kedy prišla iná verzia tohto filmu do kín. Jej režisérom bol Jess Whedon, ktorý prebral po Snyderovi štafetu. Nestretol sa s úspechom a na internete sa diváci dožadovali pôvodnej vízie a bojovali za to s označením #ReleaseTheSnyderCut.

Nakoniec sa toto dielo od DC podarilo a podľa mnohých ide zatiaľ najlepší kúsok z DCEU. V jednom filme sa stretli Batman (Ben Affleck), Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Cyborg (Ray Fisher), Aquaman (Jason Momoa) a Flash (Ezra Miller). Práve poslednému menovanému patrí divácke nadšenie, pri scéne kde vstupoval do takzvanej „Speed Force“.

flashpoint
Zdroj: hdqwalls.com

Avšak ocenenia by mal dve

Zack Snyder by však „diváckych Oscarov“ získal hneď dvoch. Druhého by mal za najobľúbenejší film fanúšikov. To si získalo jeho netflixovské Army of the Dead. Tu tiež porazil Spider-Mana, ale napríklad aj muzikál Tick…Tick…Boom!, horor Vtelenie zla alebo animák Spievaj 2.

Ako hodnotíte výsledky od fanúšikov vy? Tiež ste prispeli k hlasovaniu? Prípadne ste pomohli Snyderovi k pomyselnému víťazstvu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: cbr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -