Miles Morales z Paralelných svetov v hororovom príbehu? Predstavuje sa The Spider Within

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hororový The Spider Within: A Spider-Verse Story

Fanúšikovia si mimoriadne vychutnávajú rozsiahly animovaný film Spider-Man: Cez Paralelné svety. Dokazuje to aj návštevnosť kín. Už za 12 dní dokázal prekonať všetky zisky svojho predchodcu z roku 2018. Teraz si však Sony položilo inú otázku – čo keby musel jeho hlavný hrdina sám čeliť úplne inej hrozbe? Prinesú tak hororový príbeh The Spider Within: A Spider-Verse Story.

Hovoríte si, že príbehy o pavúčom mužovi s hororom nepôjdu dokopy? V komiksoch to už zopárkrát skvele fungovalo a tentoraz prináša Sony Pictures Animations skutočne pôsobivý príbeh. Opäť sa vracia Miles Morales, ktorého zas a raz nadabuje Shameik Moore. Ten však začína cítiť príliš veľký tlak zo svojej role hrdinu, čo vyústi do desivej, blúznivej ceste po jeho podvedomí.

the spider-within
Zdroj: geektyrant.com

Spojenie toho, čo milujeme, s niečím desivým

Réžiu má na starosti Jerelle Dampier, ktorý tvoril animovaný seriál Spider-Man v rokoch 2019 a 2020 (na svedomí však má aj diely Invincible). V rozhovore, ktorý ohľadom chystaného krátkeho animáku poskytol, povedal:

„Môj obľúbený žáner je horor. Myslím, že je perfektnou obálkou, v ktorej dokážeme posielať správy, obzvlášť mladému publiku, čoho sme sa dlhší čas štítili. Ale myslím si, že keď zoberieme postavu, ktorú decká milujú a dáme ju do hrozivej situácie, dosť im toho dôjde. Hovorím decká, ale tým myslím nás všetkých. Hovorím o tom dieťati v našom vnútri, viet,e čo tým myslím? Schopnosť spojiť niečo desivé s niečím, čo milujeme, je kombináciou, ktorá zafunguje – veď uvidíte vo filme.“

Blúznivá cesta mimo paralelných svetov

Autorkou príbehu je Khaila Amazan, ktorá už má za sebou niekoľko krátkych snímok (za zmienku určite stojí Fracture). Spoločnosť ho vytvára prostredníctvom LENS programu a ešte nie je známe, či máme očakávať viaceré štýly animácie. Na vizuálnych efektoch však pracujú rovnaké osoby – Clara Chan či supervízor Joe Darko.

Z Paralelných svetov tak dostaneme jedinečný príbeh s jedinečnou premisou. Okrem popísaných detailov bol zverejnený iba obrázok, ktorý vidíte vyššie, žiadne ďalšie informácie nepoznáme. Budeme si musieť počkať aj na dátum vydania (snáď to nebude rok ako pri Naprieč Paralelnými svetmi).

Zaujal vás príbeh The Spider Within? Čo hovoríte na vstup do Milesovho podvedomia v hororovom prevedení? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -