Dátum premiéry filmu Tenet bol opäť posunutý, už druhýkrát za dva týždne. Kedy ho uvidíme tentokrát?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dátum premiéry filmu Tenet opäť posunutý

Dátum premiéry filmu Tenet sa opäť posunul z 31. júla. Pôvodne mal byť film vydaný a prinesený do kín 17. júla, prišlo však k miernemu zdržaniu kvôli zvýšeným prípadom koronavírusu. O podobný prípad ide aj tentoraz a tak sa štúdio Warner Bros. rozhodlo, že film posunie na august.

V posledný sľubovaný dátum, 31. júla, ale dostaneme ale aspoň malé vynahradenie. Do kín bude opäť uvedený film Inception (Počiatok), ktorý mnohí považujú práve za najlepšie dielo režiséra Christophera Nolana. Bude to ako oslava jeho 10. výročia. Hovorca štúdia Warner Bros. v oficiálnom vyhlásení uviedol:

“Warner Bros. je zaviazané priniesť film „Tenet“ divákom v kinách, na veľkých obrazovkách, keď budú vystavovatelia plne pripravení a zdravotní odborníci povedia, že je pravý čas. V tomto momente musíme byť síce flexibilní, ale stále hovoríme o bežnom vydaní pre kiná. Vybrali sme si vypustiť film v strede týždňa, aby ho mohli diváci objavovať vo svojom voľnom čase. Preto ho plánujeme hrávať dlhšie, viac času ako je normou. Ide o rozdielnu, ale veríme, že úspešnú stratégiu uvedenia.”

Christopher Nolan Tenet
Zdroj: Entertainment Weelky

Warner Bros. sú radšej opatrní

Všetci vo Warner Bros. sa snažia byť optimistickí a aj napriek tomu, že sa kiná otvárajú vo veľkom, tak sa vyjadrili, že radšej prinesú film o niečo neskôr, ako by mali ľutovať. Nový dátum premiéry filmu Tenet je tak stanovený na 12. augusta, čo vychádza na stredu (ako uviedli, v strede týždňa).

Film je napísaný a zrežírovaný Christopherom Nolanom (známym vďaka svojej Batman trilógii a mnohým kvalitným thrillerom ako Memento či Interstellar). Slávne využíva aj metódu točenia svojich filmov, keď kombinuje tradičnejší 70 mm film s IMAX formátom. To je aj prípad tejto snímky.

Oficiálna kniha Tenet
Zdroj: wallpapersden.com

Ohýbanie času, ktoré nás zamotá na celé roky

V prípade Tenetu tiež pôjde o dielo, ktoré nám poriadne zamotá hlavu (ako ukazujú už aj trailery). Pôjde o špionážny thriller, ktorý je vraj tak prepletený, že budú nad ním diváci rozmýšľať ešte celé roky (ako sa vyjadril sám režisér). Pôjde o dielo s ohýbaním času, ktoré sa odohráva v akejsi kvantovej studenej vojne (a hrdinovia majú zabrániť vypuknutiu ďalšej svetovej vojny).

Ozbrojený iba jediným slovom – Tenet – a bojujúci za prežitie celého sveta, Protagonista cestuje tieňovým svetom medzinárodnej špionáže. Na misii, ktorá odhalí niečo mimo reálneho času. Nie cestovanie v čase. Inverzia.

Tenet trailer
Zdroj: imgur.com, imgur.com

Tak znie oficiálny text k filmu. Hlavné úlohy v ňom stvárnia John David Washington, Robert PattinsonElizabeth DebickiDimple KapadiaAaron Taylor-JohnsonClémence PoésyMichael Caine, a Kenneth Branagh. Je jasné, že sa máme na čo tešiť a odkladaný dátum iba stupňuje naše napätie.

Ste netrpezliví a nahnevalo vás posunutie filmu Tenet? Alebo si na kvalitné dielo radi počkáte? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -