Walter Hamada, kontroverzný bývalý šéf z DC, má novú rolu. Bude dohliadať na horory

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Walter Hamada bude dohliadať na horory

Filmový svet vychádzajúci z komiksov DC zaznamenal v posledných týždňoch veľkú zmenu. Odišiel jeho riaditeľ, ktorý bol na tejto pozícii od roku 2018. Za ten čas sa stal značne kontroverzným, pretože sa vzdal rozbehnutého univerza, avšak priniesol aj zopár správnych hitov. Teraz si však už našiel novú úlohu, Walter Hamada bude dohliadať na horory.

Dalo by sa povedať, že sa tak vracia k svojim koreňom, pretože pred prácou pre Warner Bros. pracoval práve na tomto žánri. Práve on stál ako producent za kúskami ako Nezvratný osud 4 a 5, V zajatí démonov (a jeho viaceré pokračovania alebo spin-offy) či Nezhasínaj.

walter hamada horory
Zdroj: knews.media

Pre štúdio chce priniesť viac samostatných filmov

Teraz poputuje k štúdiu Paramount, ktoré má pod sebou série Paranormal Activity, Cloverfield (ku ktorému sa chystá ďalšia časť) či Vreskot. Práve s touto značkou začne, pretože sa chopí produkcie jeho šiestej časti, ktorá má prísť v marci 2023. Posledným kúskom z desivého žánru od tejto spoločnosti bol Úsmev, ktorý zbiera priaznivé hodnotenia od divákov aj kritikov.

Je teda dôkazom, že aj samostatné kúsky tu fungujú skvele. Práve takýmto spôsobom by chcel Hamada tento svet viesť. Podobne to spravil aj pri DC, mimo ich hlavného univerza priniesol filmy Joker alebo Batman, ktoré zožali najväčšie úspechy. Prvý menovaný s Joaquinom Phoenixom si odniesol dvoch Oscarov.

walter hamada paramount
Zdroj: deadline.com

Nadšenie je na oboch stranách

Sám producent vyjadril nadšenie ohľadom toho, že môže so štúdiom pracovať. Vo vyjadrení uviedol:

„Som tak nadšený, že môžem pracovať s Paramount Pictures na tomto jedinečnom cieli ako vytvárať výnimočné filmy v hororovom žánri. Cez svoju kariéru, nič nebolo viac uspokojujúcim, ako objavovať filmárov a scenáristov, ktorí sa ešte poriadne nerozbehli a priniesť ich brilantnosť do štúdiových nastavení. Ďakujem Brianovi a celému tímu v Paramounte za túto úžasnú príležitosť, nemôžem sa dočkať, kedy začnem.“

Prináša nové talenty aj overených kolegov

Brian, ktorého vo vyjadrení spomína, je Brian Robbins, aktuálny generálny riaditeľ štúdia. Ten tiež vyjadril nadšenie ohľadom toho, že bude Walter Hamada dohliadať na ich horory. Povedal, že je to ten správny partner a vizionár, ktorý vie doviesť filmy tohto žánru k úspechu.

Producent sa vyjadril, že chce aj naďalej objavovať nové talenty a prinášať tvorcov, ktorí ešte nemali možnosť pracovať so štúdiom. Zároveň však potvrdil, že si zopakuje aj spoluprácu s predošlými kolegami. Budú to James Wan, s ktorým pracoval na Aquamanovi či Andy Muschietti, s ktorým tvorili To a neskôr písal scenár k The Flashovi.

Čo hovoríte na to, že sa Walter Hamada stáva novou vedúcou osobnosťou hororov pre Paramount? Mohli by od neho prísť, ako v minulosti, ďalšie zaujímavé kúsky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -