„Silné ženské hrdinky ma nudia,“ hovorí Emily Blunt. Podobný názor zastávajú aj ďalšie herečky

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Silné ženské hrdinky začínajú herečky unavovať

Je čoraz viac poznať, že Hollywood sa zameriava na „silné ženské hrdinky“. John Wick dostane svoj spin-off Ballerina, kde si hlavnú rolu zahrá Ana de Armas a Mad Max bude mať prequel zameraný na Furiosu (v podaní Anye-Taylor Joy). Dokonca aj klasický Predátor dostal svoj film s hlavnou ženskou hrdinkou.

Dostali sme Kate, The Old Guard či Výbušný kokteil, dokonca s viacerými hrdinkami. Niektorým divákom sa už zdá byť tento prvok pomerne obohraný a opakujúci sa (až na svetlé výnimky). Ale vyzerá to tak, že už to nie je len názor fanúšikov, ale začínajú to tak vidieť aj samotné herečky.

emily blunt na hrane zajtrajška
Zdroj: screencrush.com

Emily Blunt je z nich znudená

Najvýraznejšie to povedala Emily Blunt. Ju sme mohli vidieť v niekoľkých silných ženských úlohách, napríklad vo filmoch Sicario, Na hrane zajtrajška, Expedícia: Džungľa a určite treba spomenúť aj Tiché miesto. Pri nedávnom rozhovore s portálom The Telegraph sa jej spýtali, ako ona sama vidí tieto typy postáv. Povedala:

„Je to tá najhoršia vec. Keď otvorím scenár a vidím v ňom „silná ženská postava“, tak ma to donúti prevracať očami. Už chcem byť z toho vonku. Som z toho znudená. Tieto role sú napísané hrozne stoicky. Celý čas sa len musíte tváriť drsne a hovoriť drsné veci.“

Uvádza protipól komplexne napísanej postavy

Ako správny protipól k tomu uviedla šesťdielny westernový seriál The English, v ktorom si aktuálne zahrala. Stvárňuje tam úlohu Cornelie, ženy, ktorá sa vydá na cestu pomsty za smrť svojho syna. Pri tom stretne farmára Eliho, ktorý je na ceste s podobným zámerom. O takejto úlohe sa vyjadrila:

„Milujem postavy s tajomstvami a milovala som Cornelinu búrlivú povahu, jej nehasnúcu nádej či jej nevinnosť. Vymaní Eliho z jeho mlčanlivosti a ich rozdiely sa stanú nedôležitými, pretože potrebujú jeden druhého, aby prežili. To si myslím, že bolo naozaj super.“

Nie je jediná herečka s týmto názorom

Jasne tak dáva najavo, že dáva prednosť komplexne napísaným postávam a nechce ďalej hrať „silné ženské hrdinky“. Podobný názor v poslednom čase vyjadruje viacero herečiek. Napríklad Tatiana Maslany, ktorá sa nedávno objavovala v seriáli She-Hulk na Disney+ si myslí, že prílišné sústredenie na takéto prvky odstraňuje iné veci z deja.

Tatiana Maslany She-Hulk
Zdroj: metro.co.uk

Povedala:

„Redukuje to. Je to ako oholiť všetky nuansy a jemné odtienky a tiež aj typy postáv. Je to krabica, do ktorej nikto nezapadne. Už len tá fáza samotná je otravná. Je to ako keby sme mali byť vďačné za to, že niečo také dostaneme.“

A čo hovoríte vy na „silné ženské hrdinky“? Je to podľa vás prvok, na ktorý sa príliš sústreďuje a mali by sa zamerať na iné veci? Začína vás to unavovať podobne ako herečky?

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -