Stan Lee sa môže vrátiť na cameo do MCU vďaka novej dohode

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Stan Lee stále môže byť v MCU

Marvel, Genius Brands a POW! Entertainment medzi sebou uzatvorili novú dohodu. V rámci nej sa môže Stan Lee vrátiť na cameo úlohy do MCU. Dve spomínané spoločnosti totiž doteraz vlastnili práva na zobrazovanie jeho mena aj podoby, ktoré sa teraz vrátili k pôvodnému vydavateľovi. A to právom, nakoľko Lee je nie nadarmo označovaný ako krstný otec týchto komiksov.

Bol to práve on, ktorý spolu s ilustrátorom Jackom Kirbym priniesol najikonickejšie postavy, ktoré teraz poznáme z filmového sveta. Bez nich by nebol žiaden Hulk, Thor ani Iron Man. A so spoluzakladateľom vydavateľstva Stevom Ditkom zase priniesli Doctora Strangea a najúspešnejsiu postavu z týchto komiksov – Spider-Mana.

4. fáza MCU dátumy premiér
Zdroj: thedirect.com

Jeho cameo úlohy sú legendárne

Lee bol známy práve aj tým, že sa vždy objavil v krátkej a malej úlohe vo filmoch podľa jeho komiksov. Nebolo to len v hlavnom Marvel filmovom svete, ale napríklad aj snímkach od Sony (ako Venom) alebo predošlom univerze od Foxu, do ktorého patrili X-Meni.

V roku 2018 nás však vo veku 95 rokov navždy opustil. Ešte s ním stihla byť nakrútená scéna, jeho posledné cameo, ktoré bolo, veľmi príznačne vo filme Avengers: Endgame. Objavil sa však aj vo filme Spider-Man: Paralelné svety. Nakoľko ide o animovanú tvorbu, mohol v nej byť vytvorený. Išlo naozaj o citlivú správu pre fanúšikov a akúsi pomyselnú rozlúčku.

endgame stan lee
Zdroj: youtube.com

Znovu môže byť súčasťou

Avšak vďaka novej dohode získalo Disney cez Marvel znovu práva na jeho podobu na ďalších 20 rokov. Môžu ju použiť v televíznej a filmovej tvorbe, pri zábavných parkoch a spotrebnom tovare. V takomto prípade sa môže aj do budúcnosti objaviť aj v MCU. Použité môžu byť archívne zábery alebo CGI.

Je pravdou, že takýmto štýlom ide Disney do veľkého risku a je otázkou, ako to prijmú fanúšikovia. Príkladom môže byť, ako sa Carrie Fisher ako princezná Leia „vrátila““ vo filme Rogue One: A Star Wars Story. Reálnou herečkou bola jej dcéra, ktorá bola upravená pomocou CGI. Od fanúšikov to malo zmiešané až negatívne ohlasy.

rouge on leia
Zdroj: screenrant.com

Fanúšikov upokojuje CEO Genius Brands

Podobným spôsobom môže byť vnímaný digitálny Stan Lee v MCU. To môže dokonca rozdeliť fanúšikov na dva tábory. Avšak Andy Heyward, predseda a CEO spoločnosti Genius Brands v rozhovore o dohode povedal, že to môžu zvládnuť k spokojnosti fanúšikov. Vyjadril sa takto:

„Toto zaručuje, že Stan, cez digitálne technológie a archívne zábery, môže stále žiť cez Marvel filmy a Disney zábavné parky. Je to veľkorysá dohoda. Diváci si ctili Stana a keď to bude prevedený s dostatočnou kvalitou a šarmom a s rešpektom k tomu, kto to bol, bude to vítaným prvkom. Je to stále milovaná osobnosť a ešte aj keď budeme preč my, tak on zostane esenciou Marvelu.“

Môžu to spraviť aj s úctou

Skutočne, stále existujú spôsoby, ako to môže byť urobené s úctou k tomu, aká bola Stan Lee osobnosť. Veríme, že v tomto budú štúdiá opatrné a určite si nebudú chcieť pohnevať divákov, u ktorých by stratili priazeň. Stále je okrem priamych záberov možnosť aj na nepriame narážky.

Autor by sa napríklad mohol objaviť v archívnych záberoch na obrazovke, na titulkoch časopisov a podobne. Môže byť použiťý aj jeho hlas a to napríklad aj v chystaných traileroch. Všetko však samozrejme závisí aj od smerovania MCU a toho, aby mohla cameo rola správne zapadnúť.

Ste za to, aby sa Stan Lee vrátil do MCU ako cameo v digitálnej podobe alebo vám to pripadá ako nerešpektujúce voči jeho osobnosti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -