Kit Harington si zahrá vo filme Mary’s Monster o autorke Frankensteina

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kit Harington vo filme Mary’s Monster

Kit Harington si zahrá vo filme Mary’s Monster. Herec dobre známy zo seriálu Hra o tróny a teraz už filmového vesmíru Marvelu, kde debutoval v Eternals, tu bude stvárňovať zaujímavú rolu. Snímka bude ale z najväčšej časti životopisná a zameria sa na Mary Shelley, známu autorku románu Frankenstein.

Dobre známy príbeh hovorí o tom, že nápad na napísane knihy vznikol v jej hlave počas špecifickej noci na zámku pri Ženevskom jazere. Roku 1816 tam prečkala extrémnu búrku so svojím manželom, tiež známym autorom z romantizmu – Percy Bysshe Shelleyom. Sprevádzali ich lord Byron a jeho lekár John Polidori. Uväznení nepriaznivým počasím si rozprávali temné príbehy.

mary shelley percy shelley byron
Zdroj: pinterest.com

Nápad na zámku počas búrky

Možno by ste automaticky mohli predpokladať, že Hartingon by sa hodil na úlohu Percyho. Toho si však zahrá Ferdia Walsh-Peelo, ktorého môžeme poznať z oscarového filmu CODA. Ich priateľa, lorda Byrona, stvárni Sebastian De Souza, známy zo seriálu Normal People. No a mladú Mary si zahrá Clara Rugaard, známa z filmov I Am Mother alebo Teen Spirit.

Nie, nebude stvárňovať ani spomenutého lekára, pri ňom ešte nevieme, či bude súčasťou príbehu. Tým pádom mu zostáva úloha monštra, ktoré vytvoril doktor Frankenstein. Možno sa spýtate, ako vie toto zapadnúť do príbehu, ktorý by mal byť životopisným.

de souza peelo
Zdroj: hollywood-spy.blogspot.com

Harington bude monštrom

Na to odpovedal samotný herec, ktorý ho bude v stvárňovať. Vo vyjadrení ohľadom úlohy povedal:

„Mary’s Monster je brilantne originálnym a fascinujúcim príbehom. Staviam sa za myšlienku zobrazenia unikátnej stránky Monštra. Ako zobrazenie časti psyché Mary Shelley. Som nadšený ohľadom tejto vízie a vášne, ktorú dáva Farren do projektu.

Unikátny pohľad do psychiky autorky

Farren, ktorého adresuje vo vyjadrení, je Farren Blackburn, ktorý film režíruje. Stojí napríklad za trilerom V pasci. Scenár k filmu píšu Deborah Baxtrom a Stephen Hallett. Stoja napríklad aj za temnou komédiou Living with Frankenstein, ktorá hovorí o tom, že spomenutá trojica je nesmrteľná a po 180 rokoch žijú v súčasnom Los Angeles.

Kit Harington teda bude vo filme Mary’s Monster samotným monštrom, ale iným spôsobom, ako by sme čakali. Bude vo výplodoch fantázie autorky a dokonca sa tak pozrie aj na stránku jej mentálneho zdravia. Režisér potvrdil, že tým pádom pôjde aj o silu ženského hlasu cez literatúru.

frankenstein
Zdroj: denofgeek.com

Nadčasový román pre všetky generácie

Podľa neho žiadna autorka totiž nezachytila ducha doby a nespravila ho relevantným pre všetky generácie ako práve Shelley. Rovnako tak chce, aby bol jeho film relevantný pre novú generáciu aj generácie po nej. V každom prípade to znie na viac ako zaujímavý projekt!

Ako sa vám pozdáva podľa popisu netradičný životopisný film Mary’s Monster? Čo hovoríte na to, že Kit Harington v ňom bude predstavovať monštrum? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -